Categories Menu

Dodany 19-04-2018

Parafialna Pielgrzymka do Fatimy 16 -23 listopada 2018

Pielgrzymka do Fatimy

Z radością informuję o nowej pielgrzymce parafialnej, tym razem odwiedzimy najświętsze miejsca w Portugalii i Hiszpanii, związane z objawieniami fatimskimi, z kultem św. Jakuba i św. Antoniego. Poznamy kulturę, kulinaria i uroki krajobrazu Portugalii i Hiszpanii. Wszystko to odbędzie  w aurze modlitwy, a także radosnego przebywania w grupie parafialnej. Zapraszam wszystkich parafian na pielgrzymkę dziękczynną za  dar nawiedzenia figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. Będziemy mogli się modlić wraz z pielgrzymami z całego świata w wyjątkowy miejscu w Fatimie. Zapewniamy doskonałego pilota, jak twierdzą w Biurze Podróży najlepszego jakiego mają i w urokliwym komfortowym hotelu w odległości kilku minut drogi od sanktuarium w Fatimie. Zapraszam do podjęcia odważnej decyzji, kto był w Ziemi Świętej wie, jak bardzo opłaciła się ta pielgrzymka, podobnie będzie i teraz, więc niech do nas pielgrzymów do Fatimy dołącza wszyscy Ci, którzy nie mogli, lub brakowała im wolnego czasu, by pojechać z nami do Izraela. Taka okazja wspólnego pielgrzymowania do Fatimy, Lizbony i Santiago de Compostela może się już szybko nie powtórzyć.

Zapisów można dokonywać w kancelarii i zakrystii

Poniżej dokładny palna Pielgrzymki Parafialnej.

 

Koszt około 3 400 zł od osoby w zależności od wielkości grupy.

Termin: 16.11 – 23.11.2018 r.

Dzień 1: Wylot do Lizbony

Grupa spotyka się z pilotem o ustalonej godzinie w porcie lotniczym Kraków – Balice. Na dwie godziny przed planowanym odlotem rozpocznie się odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii o godzinie 12:15. Lądowanie w Lizbonie o 15:05. Transfer do hotelu w Fatimie około 2 godziny podróży autokarem. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Nocleg.

 

Dzień 2: Aljustrel,  Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych
i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień – serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Msza św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów
z całego świata. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Fatimie, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem, po obiadokolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

 

Dzień 3: Batalha,  Alcobaca,  Nazare,  Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały
w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy na obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

 

Dzień 4: Rejs w Porto,  Santiago de Compostela

Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5: Bom Jesus – Braga, Coimbra, Fatima

Rano, po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji
z lampionami.

 

Dzień 6: Tomar, Santarem 

Rano, po śniadaniu przejazd do Tomaru, gdzie znajduje się Klasztor Zakonu Chrystusa. Następnie przejazd do Santarem, miejsce cudu eucharystycznego. Powrót do Fatimy, czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem, możliwość uczestnictwa w Modlitwie Różańcowej.

 

Dzień 7: Lizbona

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Zakwaterowanie w hotelu w Lizbonie, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 8: powrót do Polski

W nocy wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godzinie 6.45. Przylot do Krakowa o godzinie 11.40. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot liniami lotniczymi RYANAIR na trasie KRAKÓW – LIZBONA – KRAKÓW; bagaż główny 20 kg, bagaż podręczny 10 kg;
 • Transfery klimatyzowanym autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w hotelach 3*** (pokoje 2 –osobowe z łazienkami);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Codzienna Msza Św.;
 • Przedstawiony program zwiedzania;
 • Podatek Vat.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taks klimatycznych, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Na wszystkie dodatkowe koszty związane z realizacją programu należy zaopatrzyć się w kwotę 100 EUR/os. (przy grupie 46 os.) – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki;
 • napoi do obiadokolacji;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego;
 • opłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (4,14% ceny pielgrzymki) – płatne tylko w dniu zapisu na pielgrzymkę;
 • transferu autokarem na lotnisko w Warszawie i z powrotem;
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.

 

 

B.P. „ORLANDO TRAVEL” nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.

W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.