Dodany 24-12-2021

Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2021 r.

„Cicha noc, święta noc

Pokój niesie ludziom wszem”

Jako Duszpasterze w naszej krzczonowskiej parafii życzymy wszystkim, i parafianom i gościom wielu Bożych łask, błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, pokoju w sercu i radości
z odkrywania dobra, które płynie i realizuje się w naszych rodzinach. Niech przychodzący na świat Jezus błogosławi nam i będzie obecny
w naszych sercach i naszym życiu.

1. Msze w dniu dzisiejszym i jutro w porządku niedzielnym. Na Zawadce Msza o 9.30. Dzisiaj o 15.00 uroczyste Nieszpory.

2. W liturgii Kościoła:

– jutro, 26 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi
i Józefa. Mszę św. o godz. 11 odprawimy za wszystkie rodziny w naszej parafii zwłaszcza za małżeństwa, które obchodzą jubileusz 25-lecia i 50-lecia sakramentu małżeństwa. W czasie Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Z racji Św. Szczepana poświęcimy również owies. Składka z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

3. Od 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolęda rozpoczynać się będzie od godz. 8.30.

PLAN WIZYTY na najbliższy tydzień:

27.12 – poniedziałek – Zawadka cz.1 i Jaworzyny

28.12 – wtorek – Zawadka cz. 2 i rola Rusnaki

29.12 – środa – role Cyrla, Ostoje, Proszki i Leśni

30.12 – czwartek – rola Spyrki

31.12 – piątek – role Pawliki, Raki i Jamrozy

Wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo naszych domów
i rodzin, ale też i sposobność spotkania i rozmowy z duszpasterzem. W tym roku, tak jak w minione lata, przy kolędzie będzie składka na Kościół,
po 150 zł. z przeznaczeniem na inwestycyjne cele parafialne.
W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą.

4. Składając dziś życzenia nie sposób nie wypowiedzieć słów podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej parafii do Świąt. Dziękuję Panom kościelnemu i organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży parafialnej, Wojtkowi i Pani Agacie za świąteczny wystrój kościoła, druhom z OSP za przybranie choinki przed kościołem.  Dziękujemy tez rodzicom i dzieciom, które przeżywały w tym roku Rocznicę I Komunii Świętej za piękny obrus ołtarzowy. Wszystkim z serca dziękuje za życzliwość i zaangażowanie.