Categories Menu

Dodany 08-08-2020

Ogłoszenia parafialne 9 sierpień 2020 r., 19 niedziela zwykła

  • Komunikaty przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

– w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwracam się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

– w ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim. Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych. Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię + Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki

  • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: jutro święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy, w czwartek święto NMP Kalwaryjskiej, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  • W sobotę będzie Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. będą jak w niedziele. Jest to dzień obowiązkowego uczestnictwa we Mszy św. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie poświęcenie kwiatów i ziół. W piątek zapraszamy na adorację w intencji Kościoła i Ojczyzny o godz. 17.30. za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej.
  • W czwartek będzie nabożeństwo fatimskie: Różaniec o godz. 17.30, potem Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
  • Za tydzień o godz. 11 Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Neoprezbiter Damian Przybytek na zakończenie rocznej praktyki duszpasterskiej.
  • Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony będzie za 2 tygodnie w niedzielę – 23 sierpnia. W kościele parafialnym uroczysta Msza św. o godz. 11 a na Zawadce o godz. 9.30. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych.
  • Serdeczne „ Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i wykonane prace: paniom za pielęgnację kwiatów przy kościele, a Strażakom krzewów na Skarpie. Bardzo dziękujemy.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z domów o numerach: 128, 275, 39, 393, 533, 614, 702 i 131 i nowożeńcom Arkadiuszowi i Emilii. Prosimy o sprzątanie w najbliższy piątek rodziny z domów o numerach: 377, 675, 241, 540, 395, 583, 365, 696 i 682.