Categories Menu

Dodany 07-11-2020

Ogłoszenia parafialne 8 listopad 2020 r., 32 niedziela zwykła

  • W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, we czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika i w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • W środę będziemy przeżywać Narodowe Święto Niepodległości. Będziemy dziękować Bożej Opatrzności za opiekę nad naszą Ojczyzną i prosić o błogosławieństwo. Msze św. będą odprawione wg porządku z niedzieli. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny będzie o godz. 11.00. Po niej zapraszamy na patriotyczny program słowno-muzyczny.
  • Zapraszamy na codzienną adorację przed wieczorną Mszą św. o godz.16.30 w intencji Kościoła i Ojczyzny.
  • Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.
  • Spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie jutro o godz. 16.30.
  • Młodzież naszej parafii będzie sprzedawać znicze w listopadzie przed bramą cmentarną. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
  • W związku z trwającym stanem epidemii w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach 32 osób – zgodnie z rządowym rozporządzeniem 1 osoba na 15m2. Zjednoczeni we wspólnocie wiary, korzystajmy z transmisji internetowych z naszego kościoła o godz.11.
  • „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz wykonane prace porządkowe, ziemne i ogrodnicze  – Bardzo dziękujemy.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z domów o numerach 8, 6, 617, 12, 394, 388, 576, 687 i 524. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 300, 4, 551, 5, 90, 565, 10, 11, 685 i 4A.
  • Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).