Categories Menu

Dodany 06-06-2020

Ogłoszenia parafialne 7 czerwiec 2020 r., Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  • Dziękujemy Panu Bogu za dar kapłaństwa jaki otrzymał ks. Damian i jego posługę wśród nas. Bardzo dziękuję ks. Maciejowi, przyjacielowi ks. Damiana za głoszone dzisiaj w naszym kościele kazania prymicyjne. Błogosławieństwa prymicyjnego Ks. Damian będzie udzielał na zakończenie każdej Mszy św.
  • W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać: jutro św. Jadwigę, królową, w piątek błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera, i Towarzyszy i w sobotę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: obok kaplicy pogrzebowej – wierni z Zawadki, przy figurze Matki Bożej – rola Spyrki, przy św. Janie Pawle II Wielkim – rola Proszki i przy Golgocie – rola Grygi. Procesja Bożego Ciała jest naszym uwielbieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego prosimy o przygotowanie delegacji do niesienia feretronów, chorągwi, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, prosimy panów w strojach regionalnych o niesienie baldachimu, orkiestrę dętą OSP o upiększenie śpiewu w czasie Mszy św. i na procesji i dzieci z klas czwartych w strojach komunijnych. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. W Boże Ciało składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w archidiecezji.
  • W ciągu ośmiu dni po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej będą odprawiane Msze św. o godz. 18 jako wotywne o Najświętszej Eucharystii poprzedzone procesją eucharystyczną o godz. 17.30. Będziemy dziękować Panu Bogu za Jego opiekę w czasie epidemii i modlić się o błog. Boże w rodzinach i w pracy, o urodzaje i zachowanie od wszelkich nieszczęść, burz i nawałnic.
  • W sobotę uczniowie klasy 3 przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.Procesja eucharystyczna o godz. 17.30. Nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek od godz. 9 – 10 i 17.30 – 18. Próba komunijna jutro i we wtorek o godz. 16.
  • Nabożeństwo fatimskie będzie w sobotę: o godz. 17 – Różaniec, o godz. 17.30 – procesja i o godz. 18 – Msza św.
  • Czuwanie Grupy modlitwy o. Pio, w łączności z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i innymi wspólnotami, będzie w naszym kościele w sobotę od godz. 20 do 2. Zapraszamy wszystkich. 
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za wykonane prace w otoczeniu naszego kościoła; budowlane, ogrodnicze, ofiarowane materiały i składane ofiary na Msze św. o urodzaje i na potrzeby naszej parafii.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 109, 247, 108, 192, 198, 219, 204 i 331. Prosimy o sprzątanie w najbliższy wtorek rodziców dzieci komunijnych.