Categories Menu

Dodany 05-12-2020

Ogłoszenia parafialne 6 grudzień 2020 r., II niedziela Adwentu

 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dziś św. Mikołaja, biskupa i jutro św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła.
 • We wtorek będzie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 6.30, 8 i 17.  W tym dniu zapraszamy także do kościoła na godz. 12 na „Godzinę łaski”. Objawiająca się Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Zapraszamy na Różaniec i śpiew pieśni maryjnych, wypraszając potrzebne łaski.
 • Dzisiaj będzie zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.
 • Zapraszamy dzisiaj na godz. 15 na Akatyst, uroczyste nabożeństwo ku czci NMP Niepokalanej, przygotowany przez młodzież naszej parafii.
 • Zbiórka ministrantów i lektorów będzie jutro o godz. 16 w kościele.
 • Msza św. dla rodziców i uczniów klas 3 będzie we wtorek o godz. 17.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Nieszpory adwentowe o godz. 15 przygotowane przez młodzież naszej parafii.
 • Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi świątecznej już w tym tygodniu ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną, aby do świąt wszyscy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź św. będzie codziennie od godz. 17.30.
 • Na stoliku pod chórem są wystawione kalendarze misyjne na 2021 rok jako nasza pomoc Kościołowi w potrzebie. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone jako cegiełka na naukę dzieci w Afryce w Ghanie, gdzie pracuje pochodząca z naszej parafii s. Daniela Ewelina Gwiżdż (zdjęcie w miesiącu kwietniu). „Yeda mo ase”- dziękujemy.
 • Szkolne Koło Caritas organizuje coroczną akcję świąteczną ” Podaruj Uśmiech na Święta”. W tym roku ze względu na istniejącą sytuację, prosimy dzieci , aby okazały dobre serce i podzieliły się z bliźnimi słodyczami, które przyniósł im święty Mikołaj . Od jutra, przez cały tydzień, będzie wystawiony kosz w kościele, do którego będzie można je składać . Będą prezentem dla dzieci z Domu Dziecka.
 • Bardzo dziękujmy za złożone ofiary na ogrzewanie naszego kościoła i wywóz śmieci z cmentarza, na potrzeby naszej parafii, za przewiezienie drzewa ministrantom i lektorom, wykonane prace i serdeczne przyjęcie p. Organisty i p. Kościelnego i złożone ofiary za ich całoroczną pracę. Serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii, rodzinom z domów o numerach: 502, 556, 535, 361, 527, 586, 577, 643 i 723. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 22, 298, 316, 532, 637, 584, 518 i 20.