Categories Menu

Dodany 05-06-2021

Ogłoszenia parafialne, 6 czerwca 2021 r., 10. Niedziela Zwykła.

 • Porządek Mszy niedzielny. Na Mszy o 11.00 celebrować będziemy Prymicje ks. Krzysztofa Borysa, który w minionym roku odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Będą one transmitowane, a w tygodniu transmitowane będą nabożeństwa czerwcowe o 18.00.
 • W tym tygodniu w liturgii:

– na Mszach Świętych wieczornych modlimy się o błogosławieństwo Boże i dar urodzaju dla poszczególnych ról,

– we wtorek 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi – króla Polski,

– do czwartku po Mszy o 18.00 uroczysta procesja związana z Oktawą Bożego Ciała.

Z tego tytułu w czwartek na zakończenie procesji eucharystycznych błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków,

– w piątek 11czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia „O, Jezu najsłodszy”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę 12 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,

– w przyszłą niedzielę 13 czerwca na Mszy świętej o 11.00 odprawimy kolejne nabożeństwo Fatimskie z procesją. Różaniec o godz. 10.30 poprowadzi Róża Św. Brata Alberta.  Na tej Mszy również celebrować będziemy Rocznice Komunii Świętej dzieci.

 • Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W związku ze znoszeniem obostrzeń bardzo proszę o wytrwałość.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele po Mszy o 11.00. W dzisiejszą niedzielę z racji Prymicji nabożeństwo czerwcowe na Mszy o 9.15.
 • W środę (9 czerwca) i w piątek ( 11 czerwca) zapraszam po Mszy Świętej o 18.00 dzieci przeżywające w tym roku Rocznicę I Komunii Świętej na próbę.
 • Bardzo dziękujemy za pobożny i liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy rolom z Zawadki, rolom z Krzczonowa: Gracze, Pawliki, Bryle. Delegacjom niosącym feretrony, Różańce, chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom, dzieciom kl. 3
  i 4  w strojach komunijnych, niosącym baldachim, pocztom sztandarowym i strażakom za zabezpieczenie trasy, służbie liturgicznej, kościelnej, chórowi i przygotowującym liturgię. Dziękuję p. kwiaciarce
  i młodzieży za ubranie kościoła.

Słowa podziękowania kierujemy również ku młodzieży bierzmowanej, która w miniony piątek przyjęła sakrament bierzmowania z rąk
Ks. Metropolity. Dziękujemy za Jej dar dla parafii, jakim jest piękna czerwona kapa.

Dziękuję również naszym parafianom za prace przeprowadzone w tym tygodniu, a mające związek z przygotowaniem pomieszczeń służących przechowywaniu sztandarów i feretronów.  „Bóg zapłać”.

 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i przystrojenie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziców dzieci obchodzących Rocznice Komunii Świętej.