Categories Menu

Dodany 04-07-2020

Ogłoszenia parafialne 5 lipiec 2020 r., 14 niedziela zwykła

  • Słowo ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
  • W liturgii w tym tygodniu przypada: jutro wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera i w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 11.
  • W środę będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą św. Prosimy o składanie próśb i podziękowań na kartkach na ołtarzu w kaplicy.
  • W kaplicy Matki Bożej są przygotowane obrazy Matki Bożej Krzczonowskiej, naszej Matki i Opiekunki. Prośmy Pana Boga w modlitwie za wstawiennictwem Maryi o wygaśnięcie epidemii. W duchu miłości bliźniego pamiętajmy o noszeniu maseczek w kościele.
  •  „Bóg zapłać” za złożone ofiary na świętopietrze i na potrzeby naszej parafii i wykonane prace w otoczeniu kościoła, koszenie trawy, postumencie św. Piotra, montażu mechanizmów w drzwiach wahadłowych kościoła i remont na plebanii  – Bardzo dziękujemy. Dzisiaj przed kościołem będzie zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkim ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii rodzinom z domów o numerach 672, 355, 122, 121, 138, 121A i 550 i kwiaty nowożeńcom Sławomirowi i Ewelinie. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 286, 226, 123, 191, 659, 652 i 563.
  • Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu i odmówimy Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.