Categories Menu

Dodany 03-11-2018

Ogłoszenia parafialne 4.11.2018 r. – 31 niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii: dziś wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, w piątek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

 1. W odpowiedzi na list pasterski naszego Metropolity Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zapraszam na spotkanie organizacyjne przedstawicieli grup religijnych naszej parafii w środę po wieczornej Mszy św. w salce.

 

 1. Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. Po każdej Mszy św. w zakrystii można odebrać pamiątkowy dyplom, nawiedzenia rodziny przez figurę Matki Bożej Fatimskiej, upamiętniający tak ważne dla rodziny wydarzenie.

 

 1. Za tydzień będziemy przeżywać 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprawę Mszy św. o godz. 9.15 przygotowuje nasza Szkoła Muzyczna i po Mszy św. koncert Pieśni Patriotycznych. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny będzie o godz. 11.00. Po niej poświęcenie nowego nagrobka poległych w czasie pacyfikacji Zawadki.

 

 

 1. Za zmarłych wypominanych w ciągu roku będziemy się modlić tradycyjnie w niedzielę przed każdą Mszą św. a wypominki jednorazowe będziemy polecać w miesiącu listopadzie w tygodniu przed Mszą św. rano o 6.15 a wieczorem pół godziny przed Mszą św. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 

 1. Zbiórka dla ministrantów, lektorów i kandydatów będzie w środę o godz. 16.

 

 

 1. Msza św. z udziałem Kręgu biblijnego będzie w czwartek. Po Mszy św. spotkanie w salce. Zapraszam do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.

 

 1. Msza św. dla rodziców i uczniów klasy 3 będzie w piątek o godz. 17. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Tradycyjna zbiórka na ogrzewanie. Przygotowane listy znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Przedstawicieli z ról proszę o podjęcie trudu zbierania ofiar.

 

 1. Wraz z młodzieżą naszej parafii dziękuję za ofiary zebrane podczas sprzedaży zniczy na organizację zimowiska.

 

 

 1. Fundacja Radosny Rodzic organizuje w Lubniu warsztaty dla matek, które pragną z jeszcze większą świadomością budować poczucie wartości w swoich dzieciach. Rozpoczęcie w najbliższą środę o godz. 17. Plakat informacyjny znajduję się w gablocie przed kościołem.

 

 1. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów rodzinom spod numerów: 287, 186, 245, 523, 68, 263 i 317. O sprzątanie w tym tygodniu proszę rodziny z domów o numerach: 559, 308, 71, 231, 30 i 662.