Categories Menu

Dodany 31-05-2020

Ogłoszenia parafialne 31 maj 2020 r., Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 • Dekret Ks. Arcybiskupa.
 • Radujemy się kapłaństwem ks. Damiana, który wczoraj otrzymał z rąk naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego święcenia prezbiteratu. Msze św. prymicyjną Ks. Neoprezbiter odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 11. Błogosławieństwa prymicyjnego Ks. Damian będzie udzielał na zakończenie każdej Mszy św.
 • Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny.
 • Jutro święto Matki Bożej Matki Kościoła: Msze św. o godz. 6.30, 8 i 18, w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,  w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 • Od jutra nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać w dni powszednie przed Mszą św. o godz.17.30 a w niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.
 • W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.
 • W tym tygodniu odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną ( spowiedź, sakrament chorych i Komunia św.) jutro we wtorek od godz. 9.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź św. rano i po południu przed Mszą św. a w piątek dodatkowo od godz. 17. Wspólna modlitwa Honorowej Straży Serca Pana Jezusa będzie od godz. 17.15. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
 • Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: pierwszy – przygotują wierni z Zawadki, drugi – rola Spyrki, trzeci – rola Proszki i czwarty – rola Grygi.
 • Próba komunijna dla dzieci z klasy 3 będzie w czwartek o godz. 16 w kościele.
 • Maturzystów zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 18, aby prosić o dary Ducha Świętego na czas egzaminów.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za wykonane prace w otoczeniu naszego kościoła, ziemne, ogrodnicze, budowlane i składane ofiary na Msze św. o urodzaje, dar parafii dla ks. Damiana i na potrzeby naszej parafii.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 183, 597, 310, 512, 104, 106, 105 i 367 i za dekorację rodzinie Ks. Damiana. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 109, 247, 108, 192, 198, 219, 204 i 331.