Categories Menu

Dodany 29-08-2020

Ogłoszenia parafialne 30 sierpień 2020 r., 22 niedziela zwykła

 • Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii Dk. Krzysztofa Borysa, który rozpoczyna roczną praktykę duszpasterską. Życzymy wielu łask Bożych i zapewniamy o naszej modlitwie.
 • Informacja Kurii krakowskiej: W trosce o dobro chorych i potrzebujących Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zachęca wiernych, by włączyli się w akcję „Dobro jest w Małopolsce. Ramię w ramię”, organizowaną przez Małopolskie Centrum Krwiodawstwa pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Centrum krwiodawstwa udaje się zebrać  w tym czasie jedynie jedną trzecią zapotrzebowania szpitali w naszym województwie. Dlatego Ksiądz Arcybiskup zachęca wiernych, by zdecydowali się na szczególny uczynek miłości bliźniego i oddali krew w najbliższej stacji krwiodawstwa. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie www.rckik.krakow.pl.
 • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę będzie zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.
 • We wtorek będzie rozpoczęcie roku szkolnego. Msze św. będą o godz. 16.30. dla uczniów klas I do VI i o godz. 18 dla klas VII, VIII i szkół średnich. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i dziadków do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi św., która jest codziennie przed Mszą św. rano i po południu. Dodatkowo w piątek od godz. 17.
 • Komunię św. chorym przyniesiemy we wtorek od godz. 9.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa Wspólnoty Adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie będzie w czwartek o godz. 17.30,  Honorowej Straży Serca Pana Jezusa będzie w piątek od godz. 17.30 i litania, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po rannej Mszy św., a Różaniec będzie po południu o godz. 17.30.
 • Młodzież naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w piątek na rozpoczęcie roku formacyjnego i spotkanie w salce.
 • 28 Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii będzie w niedzielę 13 września.
 • Spotkanie uczniów klasy I szkoły średniej, którzy przyjmą Bierzmowanie 18 września, będzie w piątek o godz. 18.45 w kościele.
 • „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, mieszkańcom roli Hanuszki za przygotowane parafialne dożynki i wykonane prace: porządkowe, krawieckie, ogrodnicze, odnowienie i malowanie Golgoty. Bardzo dziękujemy.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii rodzinom z domów o numerach: 603, 624, 834, 657, 141, 137 i 677 i nowożeńcom Mateuszowi i Teresie. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 645, 531, 346, 544, 203, 568 i 97.
 • Ogłoszenie p. dyr. SP Leszka Wróbla: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września we wtorek. W związku z warunkami epidemicznymi , nie będzie ogólnego spotkania. Uczniowie udadzą się do klas na spotkania z wychowawcami. Ze względów bezpieczeństwa spotkania te rozpoczynać się będą o różnych godzinach:

godz. 8.00 – klasy : Ia, Ib, IIIb, IV, V, VIb, VIIb,

godz. 8.30 – klasy : IIa, IIb, IIIa, VIa, VIIa,

godz. 9.00 – klasy : VIIc, VIIIa, VIIIb.

Ogłoszenie szkoły muzycznej: Szkoła Muzyczna I stopnia im. O. Kolberga w Czasławiu – oddział w Krzczonowie, informuje o możliwości nauki w roku szkolnym 2020/2021 w pierwszej klasie na następujących instrumentach: skrzypce, gitara, wiolonczela, flet, saksofon, trąbka, perkusja, akordeon, fortepian. Dokumenty oraz dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły w Krzczonowie.