Categories Menu

Dodany 02-05-2020

Ogłoszenia parafialne 3 maja 2020 r., 4 niedziela wielkanocna

  • W kalendarzu liturgicznym: jutro wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – z wdzięcznością pamiętajmy w modlitwie o naszych strażakach,  we wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera, w środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba i w piątek uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski, archidiecezji i naszej parafii.
  • Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji. Podczas Mszy św. każdego dnia będziemy prosić Pana Boga o nowe i święte powołania do służby w Kościele. Zachęcamy także do modlitwy indywidualnej i rodzinnej.
  • W przyszłą niedzielę, 10 maja, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława BM. Sumie odpustowej o godz. 11 będzie przewodniczył Ks. Dziekan Robert Pietrzyk, proboszcz parafii w Tokarni, który w tym roku przeżywa srebrny jubileusz kapłaństwa – 25. rocznicę święceń kapłańskich.
  • W piątek, w uroczystość św. Stanisława, będą Msze św. o godz. 6.30, 8 i 18. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Nowenna do św. Stanisława i nabożeństwa majowe są w naszym kościele codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15. Zachęcamy także do wspólnej rodzinnej modlitwy w domu lub przy kapliczkach zachowując rządowe rozporządzenia.
  • Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych, której dokonamy w swoich Różach.
  •  Spotkanie z rodzicami w sprawie uroczystości I Komunii św. będzie we wtorek o godz. 19 w kościele (jeden rodzic i bez dzieci).
  • Wszystkie Msze św. ( rano i wieczorem) i nabożeństwa są transmitowane przez internet. Zjednoczeni we wspólnocie wiary, korzystajmy z takiej możliwości.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za wykonane prace w otoczeniu naszej plebanii, kościoła i składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 580, 271, 156, 609, 157, 158, 235 i 156A. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 289, 160, 353, 651, 181, 234, 522 i 679.