Categories Menu

Dodany 29-11-2020

Ogłoszenia parafialne 29 listopad 2020 r., I niedziela Adwentu

 • W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:  jutro święto św. Andrzeja, apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana i w piątek św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.
 • Msze św. w naszym kościele są codziennie o godz. 6.30 i 17. Roraty dla dzieci, które zapraszamy z lampionami, będą po południu o godz.17. Będziemy losować figurki Świętej Rodziny i w rodzinach modlić się o potrzebne łaski i dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy dzieci, aby przynosiły ozdobione serca z napisanymi dobrymi uczynkami lub z postanowieniami adwentowymi, spośród których będzie losowanie. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w adwentowych Mszach św.
 • W przyszłą niedzielę będzie zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.
 • Zbiórka ministrantów i lektorów będzie jutro o godz. 16 w kościele.
 • W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych i starszych z posługą sakramentalną. W razie potrzeby prosimy o kontakt. Do wszystkich udamy się z posługą przed świętami.
 • W czwartek zapraszamy na adorację o godz.16.30 wspólnotę Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • W piątek rano po Mszy św. będzie nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, dodatkowa spowiedź św. od godz. 16 i wspólna modlitwa Honorowej Straży Serca Pana Jezusa od godz. 16.30.
 • W sobotę rano będzie Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 16.30 będzie Różaniec.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Akatyst, uroczysty hymn ku czci NMP o godz. 15 przygotowany przez młodzież naszej parafii.
 • Organizujemy tradycyjną zbiórkę na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza, za który płacimy od stycznia tego roku. Przygotowane listy znajdują się na szafce pod chórem. Będziemy składać po 60 zł. Przedstawicieli z ról prosimy o podjęcie trudu zbierania ofiar wg wypracowanego już schematu.
 • Z początkiem Adwentu, p. Organista i p. Kościelny, przyniosą do naszych domów poświęcone opłatki. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”, które są naszym podziękowaniem za podejmowaną przez nich pracę i służbę.
 • Tradycją lat ubiegłych pragniemy również w tym roku wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas są wystawione na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Bardzo dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, przygotowaną dekorację adwentową, ofiarowane materiały i wykonane prace porządkowe, elektryczne i stolarskie. Serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom z domów o numerach: 18, 14, 552, 389, 17, 184, 646 i 322. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 502, 556, 535, 361, 527, 586, 577, 643 i 723.