Categories Menu

Dodany 27-06-2020

Ogłoszenia parafialne 28 czerwiec 2020 r., 13 niedziela zwykła

  • Słowo Ks. Arcybiskupa: W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi polecam, aby w niedzielę, 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebrane ofiary należy przekazać do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Już teraz dziękuję za podjęcie tej inicjatywy, a wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

                              † Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski

Za tydzień zostanie przeprowadzona na ten cel zbiórka przed naszym kościołem.

  • W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w piątek święto św. Tomasza, apostoła i w sobotę rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
  • Jutro, w uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, będą Msze św. o godz. 6.30, 8 i 18.
  • Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną (spowiedź, sakrament chorych i Komunia św.) będą we wtorek od godz. 9.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź św. rano i po południu przed Mszą św. Dodatkowo w piątek od godz. 17. Modlitwa Wspólnoty Adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie będzie w czwartek o godz. 17.30,  Honorowej Straży Serca Pana Jezusa będzie w piątek od godz. 17.30. a Różaniec będzie w sobotę o godz. 17.30.
  • Za tydzień zmianka tajemnic różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 11.
  • „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Jutrzejsza składka będzie przeznaczona na „świętopietrze”.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i otoczenia, za kwiaty i ofiarę na potrzeby parafii rodzinom z domów o numerach 278, 205, 543, 220, 111A, 673, 112A, 111, 500, 521 i 608. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 672, 355, 122, 121, 138, 121A i 550.