Categories Menu

Dodany 27-04-2019

Ogłoszenia parafialne 28.04.2019 r. Niedziela Miłosierdzia

  1. W tym tygodniu w liturgii:

jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

w środę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

w czwartek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła,

w piątek, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski

i w sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków.

 

  1. Dziś rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie źródłem pojednania”.

 

  1. Jutro rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława BiM, głównego patrona Polski, archidiecezji i naszej parafii po Mszy św. wieczornej. Pielgrzymka autokarowa do grobu św. Stanisława na Wawel, gdzie będziemy uczestniczyć w nowennie, będzie w poniedziałek, 6 maja. Wyjazd z parkingu pod kościołem o godz. 16.30. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

 

  1. W tym tygodniu odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną ( spowiedź, sakrament chorych i Komunia św.) jutro w poniedziałek od godz. 9.

 

  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła ku czci NMP. Przez cały miesiąc maj będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o urodzaje.

 

  1. W piątek, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, będą Msze św. wg porządku z niedzieli. Na Mszy św. o godz. 11 Pierwsza Komunia św. dla dzieci z klasy 3. Nabożeństwo popołudniowe z majówką o godz. 16. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin będzie w czwartek od godz. 9 – 10 i 17 – 18. Próba komunijna jutro o godz. 16. W piątek nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W sobotę o godz. 18 będzie Msza św. w intencji Strażaków OSP w dniu św. Floriana, ich patrona. Zapraszamy także w sobotę maturzystów na Mszę św. i adorację, aby prosić o dary Ducha Świętego na czas egzaminów.

 

  1. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii rodzinom z numerów domów 131, 377, 241, 540, 395, 659 i 583. Prosimy o sprzątanie rodziców dzieci komunijnych.