Categories Menu

Dodany 25-04-2020

Ogłoszenia parafialne, 26 kwiecień 2020 r. 3 niedziela wielkanocna

  • Rozpoczynamy dzisiaj 12. Tydzień Biblijny. „Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczynającego Tydzień Biblijny, jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania fragmentu Pisma Świętego, który otrzymamy w kościele”. Hasło „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia” nawiązuje do przesłania trwającego roku duszpasterskiego, który jest poświęcony Eucharystii. Odnosi się do Prologu Ewangelii według św. Jana, gdzie są słowa „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” oraz do 6. rozdziału Ewangelii św. Jana, w której Jezus Chrystus mówi o Sobie, że jest „chlebem życia”. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego czytania Pisma Świętego.
  • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w środę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika i w sobotę, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski.
  • W tym tygodniu nie będzie tradycyjnych odwiedzin chorych. W razie nagłej potrzeby prosimy o kontakt.
  • W środę rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława BM, głównego patrona Polski, archidiecezji i naszej parafii przed wieczorną Mszą św. Tradycyjnej pielgrzymki do grobu św. Stanisława na Wawel nie będzie z powodu epidemii.
  • W czwartek przed Mszą św. wieczorną odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Przez cały miesiąc maj będziemy się modlić za wstawiennictwem Matki Bożej szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje i opanowanie epidemii.
  • W piątek, 1 maja, nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W związku z stanem epidemii uroczystości I Komunii św. i Bierzmowania zostają przesunięte. Terminy podamy po wcześniejszych ustaleniach z rodzicami.
  • Została wykonana przydomowa, biologiczna oczyszczalnia ścieków, obok plebanii od strony garaży. Serdeczne „Bóg zapłać” za wykonane prace w otoczeniu plebanii, kościoła, ofiarowane materiały i składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 236, 242, 332, 384, 270, 585, 508 i 668. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 580, 271, 156, 609, 157, 158, 235 i 156A.