Categories Menu

Dodany 23-01-2021

Ogłoszenia parafialne – 24 styczeń 2021 r., 3 niedziela zwykła

  • Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, która przypomina nam wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla naszego życia chrześcijańskiego.
  • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa i w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  • Zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP, modlimy się dzisiaj podczas każdej Mszy św. w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji i po Mszy św. będzie zbiórka datków na ten cel do wystawionego koszyka na stoliku pod chórem.
  • Zapraszamy na Msze św. połączone z celebracją bożonarodzeniową. Codziennie podczas Mszy św. polecamy Panu Bogu wszystkie nasze rodziny, prosząc o Boże błogosławieństwo i modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do przygotowania liturgii Słowa: czytania, psalmu i modlitwy wiernych. Prosimy także o przygotowanie delegacji do niesienia daru ołtarza. Po Mszy św. w czasie spotkania kolędowego będzie można złożyć ofiary p. organiście i p. kościelnemu, jako podziękowanie za ich całoroczną służbę w naszym kościele. Po powrocie do domów prosimy, aby rodziny spotkały się na wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd, korzystając z przygotowanych materiałów, które są wystawione na szafie pod chórem. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 17 parafian:

25.01.2021 (poniedziałek) – Morgi,

26.01.2021 (wtorek) – Zagrody,

27.01.2021 (środa) – Pierony i Hanuszki,

28.01.2021 (czwartek) – Korzenie, Sabały i Pachury,

29.01.2021 (piątek) – Bryle, Jamrozy i Raki,

30.01.2021 (sobota) – Grygi,

01.02.2021 (poniedziałek) – Proszkowce.

  • Zbiórka ministrantów i lektorów będzie jutro o godz. 16.30.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wystawionej na szafie pod chórem. Są już do nabycia tygodniki dla dzieci: Staś i Mały Gość Niedzielny.
  • Na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej są wystawione oprawione obrazki Matki Bożej Krzczonowskiej.
  • „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, na inwestycje, dla służby kościelnej i kapłanów w czasie spotkań kolędowych oraz wykonane prace. Jutro rozpoczynamy odnowę ścian bocznych w naszym kościele i figury św. siostry Faustyny i bł. Anieli Salawy.

Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii rodzinom z domów o numerach: 37, 335, 397, 349, 667, 201, 656, 35 i 639. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie w sobotę rodziny z domów o numerach: 41, 40, 356, 194, 386, 42 i 175.