Categories Menu

Dodany 21-04-2019

Ogłoszenia parafialne 21.04.2019 r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Dzisiaj uroczyste nieszpory o godz. 15.

 

  1. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, Ciemnicy, Grobu Pańskiego i świątecznej dekoracji w naszym kościele. Dziękujemy za przygotowaną uroczystą procesję rezurekcyjną: służbie liturgicznej(ministrantom i lektorom), szafarzom, panu kościelnemu i panu organiście, scholi młodzieżowej, chórowi, strażakom z Zawadki i Krzczonowa, orkiestrze, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, chorągwie, Różaniec i baldachim oraz czytającym komentarze, czytania i wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i pobożny udział.

Dziękujemy za prowadzone Drogi Krzyżowe, przygotowane adoracje, pasyjne śpiewy kalwaryjskie. Bóg zapłać za ofiary składane podczas adoracji krzyża na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Dziękujemy także za złożone dary dla potrzebujących. Zostały przekazane Siostrom Albertynkom, które opiekują się ubogimi w Krakowie.

Dziękujemy za przedświąteczne sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego rodzinom z numerów domów 125, 126, 127, 290, 385, 545, 555, 538, 128, 275, 39, 393, 365, 533 i 614. Prosimy o sprzątanie rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 131, 377, 657, 241, 540, 395, 659 i 583.

 

  1. Msze św. jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, wg porządku z niedzieli.

 

  1. Z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W przyszłą niedzielę finał wielkopostnej akcji „Od juniora dla seniora”. Wszystkie dzieci, które ofiarnie składały jałmużnę, przez cały Wielki Post, prosimy, aby przyniosły skarbonki na Mszę św. o godz. 9.15.

 

  1. Komitet Budowy Obelisku na cmentarzu parafialnym w Krzczonowie zaprasza mieszkańców Krzczonowa i Zawadki na uroczystą Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 11, poświęcenie obelisku występ młodzieży.

 

  1. Szkolne Koło Caritas dziękuje za otwarte serca i hojność podczas świątecznego kiermaszu. Zebrana kwota zostanie przekazana na dalsze leczenie Leki Cholewy. W przyszłą niedzielę, Szkolne Koło Caritas, zaprasza na Misterium Wielkanocne po Mszy św. o godz. 9.15. Próba będzie w czwartek po wieczornej Mszy św.
  2. Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio będzie we wtorek o godz. 18. Przed Mszą św. będzie Różaniec o godz. 17.30, po Mszy św. spotkanie w salce.