Categories Menu

Dodany 19-10-2019

Ogłoszenia parafialne 20.10.2019 r. 29 niedziela zwykła

  1. Przeżywamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny „Ochrzczeni i posłani”. To szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy, misjonarki i dzieło ewangelizacji. Podczas nabożeństw różańcowych i Mszy św. modlimy się w intencji dzieła misyjnego Kościoła. W tym tygodniu szczególnie będziemy się modlić za misjonarzy i misjonarki, kapłanów i siostry zakonne pochodzących z naszej parafii:

– w poniedziałek za ks. Stanisława Filipka i ks. Stanisława Kucałę,

– we wtorek za s. Ewelinę Danielę Gwiżdż, s. Martynę Hanusiak i s. Bogusławę Wróbel,

– w środę za kleryka Łukasza Roga,

– w czwartek za ks. Krzysztofa Kasprzaka, który miał praktykę jako diakon w naszej parafii,

– w piątek o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

  1. We wtorek w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

  1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17 a w niedzielę o godz.15.

 

  1. Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy św. Ojca Pio będzie w środę. Po Mszy św. spotkanie w sali w domu parafialnym pod przychodnią.

 

  1. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w poniedziałek o godz. 16.30 a kandydatów będzie we wtorek o godz. 16.30.

 

  1. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Proszę o wpisywanie godziny przed którą Mszą św. zmarli będą wypominani. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku.

 

  1. Bardzo dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki w Niedzielę Papieską, uczniom naszej Szkoły Podstawowej i wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla młodzieży uczącej się a będącej w trudnej sytuacji materialnej. Zebraliśmy 2889,70 zł. Bardzo dziękujemy.

 

  1. Młodzież naszej parafii, od przyszłej niedzieli, będzie sprzedawać znicze przed kościołem i cmentarzem. Dochód będzie przeznaczony na zorganizowanie zimowiska dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

 

  1. „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz wykonane prace – Bardzo dziękujemy.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z domów o numerach: 396, 32, 593, 29, 600, 208 i 33. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 13, 19, 284, 285, 329, 50, 373 i 214.