Categories Menu

Dodany 18-04-2020

Ogłoszenia parafialne, 19 kwiecień 2020 r. 2 niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

  • W sposób szczególny łączymy się dzisiaj z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, gdzie odbywają się główne uroczystości Święta Miłosierdzia „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. Na zakończenie Mszy św. odmówimy akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, w czasie trwającej epidemii, powierzając się Bożej opiece.
  • W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i w sobotę święto św. Marka, ewangelisty.
  • Dziś rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Jest okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego przez nas na co dzień.
  • Zachęcamy dzieci i młodzież do kreatywnego udziału w konkursie plastycznym „Pocztówka do nieba” i stworzenia wirtualnego pomnika „Nagraj z nami litanię!” z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Szczegóły konkursu znajdują się na diecezjalnej stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za wykonane prace w otoczeniu naszego kościoła, składane ofiary na potrzeby naszej parafii i rozbudowę wodociągu mieszkańcom roli Rusnakowej, z którego korzysta nasza parafia.