Categories Menu

Dodany 19-05-2019

Ogłoszenia parafialne 19.05.2019 r. 5 niedziela wielkanocna

  1. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie i pobożny udział w uroczystości odpustowej w naszej parafii: służbie liturgicznej(ministrantom i lektorom), służbie kościelnej, pocztom sztandarowym, orkiestrze, niosącym feretrony i chorągwie, Różaniec i baldachim, dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy za zrobioną dekorację, kwiaty i sprzątanie przed odpustem, rodzicom młodzieży bierzmowanej. „Bóg zapłać” dzieciom, młodzieży i dorosłym, wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i zaangażowanie oraz złożone ofiary na dzieło prowadzone przez Ks. Jubilata Stanisława Filipka i Zgromadzenie Księży Pallotynów.

 

  1. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać w środę wspomnienie św. Rity, patronki w trudnych sprawach. Msza św. z poświęceniem przyniesionych róż będzie o godz. 18. W piątek będzie wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych.

 

  1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18 a w niedzielę o godz. 15. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła oraz do modlitwy przy kapliczkach.

 

  1. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie we środę o godz. 17.

 

  1. Wspólne czytanie Pisma Świętego będzie w czwartek o godz. 19.

 

  1. W przyszłą niedzielę uczniowie klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11. Próba w czwartek po nabożeństwie majowym. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i rodziny będzie w piątek od godz. 17.

 

  1. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Krzczonowa do Kalwarii w sobotę 25 maja. Zbiórka na placu przy kościele o godz. 6. Msza św. o godz. 19 w sanktuarium Matki Bożej. Powrót autokarem.

 

  1. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze wspierające duchowe dziedzictwo. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii rodzicom, które mieszkają w domach o numerach: 142, 375, 258, 660, 305, 341 i 684. Prosimy o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziców uczniów klas IV, którzy będą przeżywać rocznicę I Komunii św.

 

  1. Ogłoszenie OSLG i Szkoły muzycznej.