Categories Menu

Dodany 17-10-2020

Ogłoszenia parafialne 18 październik 2020 r., 29 niedziela zwykła

 • Dekret Ks. Arcybiskupa dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
 • Przeżywamy tegoroczny Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. To szczególny czas powszechnej  troski o misjonarzy, misjonarki i dzieło ewangelizacji. Podczas nabożeństw różańcowych i Mszy św. modlimy się w intencji dzieła misyjnego Kościoła i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił w naszej świątyni Ks. Stanisław Filipek, misjonarz w Afryce i po Mszach św. będą zbierane ofiary na cele misyjne, które prowadzi jego zgromadzenie.
 • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: jutro wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, we wtorek uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa i w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 • Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17 a w niedzielę o godz.15.
 • Spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie jutro o godz. 16.30.
 • Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy św. Ojca Pio będzie w piątek.
 • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy o wpisywanie godziny przed którą Mszą św. zmarli będą wypominani. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku.
 • Bardzo dziękujemy młodzieży i wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki w Niedzielę Papieską, i wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla młodzieży uczącej się a będącej w trudnej sytuacji materialnej. Zebraliśmy 2877 zł. Bardzo dziękujemy.
 • Młodzież naszej parafii, od przyszłej niedzieli, będzie sprzedawać znicze przed kościołem i cmentarzem. Dochód będzie przeznaczony na zorganizowanie wyjazdów dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 • „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz wykonane prace przy parkingu, którego budowa, górnej części, rozpocznie się jurto – Bardzo dziękujemy.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i kwiaty rodzinom z Zawadki z roli Kotarby i Tajsy. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z Zawadki z roli Kobiałki, Pękale, Oleksy, Muchy, Mosny i Jugi.