Categories Menu

Dodany 16-05-2020

Ogłoszenia parafialne 17 maja 2020 r., 6 niedziela wielkanocna

  • Trwają uroczystości w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego. Dziękujemy Panu Bogu za Papieża Polaka. Plan obchodów jubileuszu:

–  wczoraj, 16 maja 2020 r.  KRAKÓW – O godz. 17.00 w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, prosiliśmy Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej,

– dziś, 17 maja 2020 r.  WADOWICE – Uroczystości będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II): 

godz. 10.30 – Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1,

godz. 13.00 – Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach – Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1.

18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego, dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II:

godz. 17.00 – Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3

godz. 18.05 – Koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów” emitowany w TVP 1

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1.

  • Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie i pobożny udział w uroczystości odpustowej w naszej parafii: służbie liturgicznej (ministrantom i lektorom), scholii, służbie kościelnej i pocztom sztandarowym. Dziękujemy za zrobioną dekorację, kwiaty i sprzątanie. „Bóg zapłać” dzieciom, młodzieży i dorosłym, wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i zaangażowanie oraz złożone ofiary i dary z okazji naszej uroczystości.
  • W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać w piątek wspomnienie św. Rity, patronki w trudnych sprawach. Msza św. z poświęceniem przyniesionych róż będzie o godz. 18. a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).
  • Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15. Zapraszamy na Msze św. w tygodniu. Spowiedź św. jest codziennie rano i wieczorem przed Mszą św.
  • Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy O. Pio będzie w sobotę o godz. 18. Różaniec o godz. 17.
  • Prace konkursowe o św. Janie Pawle II można składać dzisiaj w kaplicy Matki Bożej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za wykonane prace w otoczeniu naszego kościoła i składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 261, 178, 150, 149, 147, 146, 237, 178 i młodzieży za przygotowaną dekoracje z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 630, 100, 590, 541, 103, 246 i 589.