Categories Menu

Dodany 15-08-2020

Ogłoszenia parafialne 16 sierpień 2020 r., 20 niedziela zwykła

  • W nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły 4 sierpnia mieszkańców Bejrutu w Libanie, przeżywamy niedzielę jako dzień solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą łączymy ofiarę zbieraną do puszek przed kościołem, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  • W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: jutro św. Jacka, prezbitera i patrona archidiecezji krakowskiej, w czwartek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w piątek św. Piusa X, papieża i w sobotę Najświętszą Maryję Pannę, Królową.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii będą dożynki, jako uroczyste podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony. W kościele parafialnym uroczysta Msza św. o godz. 11 a na Zawadce o godz. 9.30. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych.
  • W piątek będzie Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym i Koronka, rano po Mszy św. a po południu w czasie adoracji.
  • Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio będzie w niedzielę. Przed Mszą św. o godz. 10.15 będzie Różaniec.
  • Serdeczne „ Bóg zapłać” młodzieży za przygotowaną w piątek adorację, wszystkim za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i wykonane prace: paniom za pielęgnację kwiatów przy kościele i grocie Matki Bożej, a Strażakom krzewów na Skarpie. Bardzo dziękujemy.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę na potrzeby parafii rodzinom z domów o numerach: 377, 675, 241, 540, 395, 583, 365, 696 i 682. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 142, 375, 258, 660, 305, 341 i 684.