Categories Menu

Dodany 13-06-2020

Ogłoszenia parafialne 14 czerwiec 2020 r., 11 niedziela zwykła

  • Dzisiaj procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 11, a w dni powszednie o godz.17.30.
  • Bardzo dziękujemy za pobożny i liczny udział w procesji Bożego Ciała: za przygotowanie ołtarzy rolom Zawadki, Spyrki, Proszki i Grygi, delegacjom niosącym feretrony, Różańce, chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom, dzieciom kl.4  w strojach komunijnych, niosącym baldachim, pocztom sztandarowym i strażakom za zabezpieczenie trasy, służbie liturgicznej, kościelnej, chórowi i przygotowującym liturgię. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim.
  • Jutro zapraszamy szczególnie na procesję i Mszę św. uczniów klas ósmych, którzy we wtorek rozpoczynają egzaminy.
  • W środę będziemy w liturgii wspominać św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W czwartek na zakończenie procesji eucharystycznych będzie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
  • W piątek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed Mszą św. o godz. 17.30 procesja wokół kościoła ze stacją poświęcenia krzyża przy naszej Golgocie, litania i akt oddania Bożemu Sercu. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę będzie wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17.30 z aktem oddania naszej parafii Jej Niepokalanemu Sercu.
  • W przyszłą niedzielę uczniowie klasy 4 będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11. Spotkanie z rodzicami będzie jutro po Mszy św. wieczornej.
  • „Bóg zapłać” za złożone ofiary w Boże Ciało na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji i na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wykonany i ofiarowany parafii krzyż przez Krzysztofa i Dorotę Zając wraz z pracownikami firmy, który zostanie umieszczony na dachu naszego kościoła od strony cmentarza.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty, wykonaną dekorację i dar dla parafii rodzicom dzieci komunijnych i nowożeńcom Łukaszowi i Anecie. Prosimy o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziców uczniów klasy 4.