Categories Menu

Dodany 14-10-2018

Ogłoszenia parafialne 14.10.2018 r. 28 niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: jutro wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty i w sobotę uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji krakowskiej.
  2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17 a w niedzielę o godz.15.
  3.  „Promieniowanie ojcostwa”  – pod takim hasłem przeżywamy dziś 18. Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą kwestować na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla młodzieży uczącej się a będącej w trudnej sytuacji materialnej. Po Mszy św. o godz. 11 będzie uroczysta akademia poświęcona św. Janowi Pawłowi II pt. „Nie lękajcie się”. Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej przedstawią wydarzenia z życia Papieża a Szkoła Muzyczna wykona utwory przygotowane na przeżywany jubileusz.
  4. We wtorek, 16 października zapraszam na Mszę św. dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
  5. Wraz z grupą młodzieży zapraszam młodzież naszej parafii, uczącą się i pracującą a także uczniów klas 7 na spotkanie modlitewne w piątek o godz. 18.00 z rozważaniem fragmentów przemówień i homilii św. Jana Pawła II.
  6. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Proszę o wpisywanie godziny przed którą Mszą św. zmarli będą wypominani. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku.
  7. Składam podziękowanie za dar serca dla Grzegorza, dla którego zebraliśmy 6570 zł i 2 euro. Serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. Bardzo dziękuję za wykonaną pracę na naszym parkingu i złożone dary i ofiary na potrzeby naszej parafii a także za wykonane malowanie mieszkania gościnnego. Serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów do Fatimy będzie w środę o godz. 19 w salce.
  10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów rodzinom spod numerów: 252, 398, 320, 53, 351, 230 i 294. O sprzątanie w tym tygodniu proszę rodziny z domów o numerach: 631, 301, 59, 38, 132, 61, 56a i 666.