Categories Menu

Dodany 12-12-2020

Ogłoszenia parafialne 13 grudzień 2020 r., III niedziela Adwentu – Gaudete

 • W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Prośmy Pana Boga, aby przepełniała je wzajemna miłość. Dziś o godz.19.30, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, zapalmy świece w naszych oknach nawiązując do zapalonych świec przez św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, symbolizujących sprzeciw wobec polityki i działań władz komunistycznych w Polsce, polecając w modlitwie naszą ojczyznę. Jutro w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 • W czwartek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus w czasie adoracji przed Roratami. To dni bezpośredniego już przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
 • Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory adwentowe o godz. 15 przygotowane przez młodzież naszej parafii.
 • Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi świątecznej w tym tygodniu ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną, aby do świąt wszyscy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź św. będzie codziennie od godz. 16.30.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną będą za tydzień, we wtorek 22 grudnia.
 • Zbiórka ministrantów i lektorów będzie jutro o godz. 16 w kościele.
 • Zapraszamy uczniów klas 8, w ramach przygotowania do Bierzmowania, na spotkanie modlitewne „Godzina dla Jezusa” w piątek po Roratach o godz.17.45.
 • W trzeci piątek miesiąca będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, rano po Mszy św. i wieczorem w czasie adoracji.
 • Młodzież naszej parafii zorganizuje w przyszłą niedzielę kiermasz świąteczny.
 • Bardzo dziękujmy za złożone ofiary na ogrzewanie naszego kościoła i wywóz śmieci z cmentarza, na potrzeby naszej parafii, wykonane prace, ofiarowane słodycze dla dzieci z Domu Dziecka i ofiary przeznaczone jako cegiełka na naukę dla dzieci w Afryce w Ghanie. Zebraliśmy 1000 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii, rodzinom z domów o numerach: 22, 298, 316, 532, 637, 584, 518 i 20. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach (dwie grupy): 23, 333, 359, 713, 605, 621, 638, 88, 505, 27, 592, 328, 615, 265, 26 i 24.