Categories Menu

Dodany 13-10-2019

Ogłoszenia parafialne 13.10.2019 r. 28 niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika i w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty.

 

  1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17 a w niedzielę o godz. 15.

 

  1. „Wstańcie, chodźmy”  – pod takim hasłem przeżywamy dziś 19. Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą kwestować na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla młodzieży uczącej się a będącej w trudnej sytuacji materialnej.

 

  1. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, gdzie celem jest wsparcie najuboższych dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu: swm.pl/dzialania/adopcja-milosci„.

 

  1. Wraz z grupą młodzieży zapraszamy młodzież naszej parafii, uczącą się i pracującą a szczególnie uczniów klas 8, w ramach przygotowania do Bierzmowania, na spotkanie modlitewne „Godzina dla Jezusa” w piątek o godz. 18.15.

 

  1. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy o wpisywanie godziny przed którą Mszą św. zmarli będą wypominani. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku.

 

  1. Próba scholki będzie jutro o godz. 15 i spotkanie ministrantów godz. 16.30., a kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16.30.

 

  1. Bardzo dziękujemy za wykonaną wczoraj pracę przy „naszej skarpie”, przygotowanie drzewa na opał i składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz kwiaty rodzinom z domów o numerach: 27, 364, 216, 344, 505, 633, 634, 24, 274, 101 i 513 . W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 396, 32, 593, 29, 600, 208 i 33.