Categories Menu

Dodany 11-07-2020

Ogłoszenia parafialne 12 lipca 2020 r., 15 niedziela zwykła

  • W liturgii będziemy przeżywać w tym tygodniu: jutro wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) i w sobotę św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 17.30. w intencji Kościoła i Ojczyzny.
  • Jutro zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 17.30 będzie Różaniec, potem Msza św. i następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej.
  • W piątek Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym i Koronka, rano po Mszy św. a po południu w czasie adoracji.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wystawiona w kościele i biuletynu liturgicznego.
  • Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD: pralki, telewizory, komputery, drukarki). Zbiórka będzie w środę, 15 lipca, o godz. 11 na dolnym parkingu wyłożonym kostką. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
  • „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i wykonane prace: montaż mechanizmów w drzwiach wahadłowych kościoła, przy postumencie pod figurę św. Piotra i naprawy elektryczne  – Bardzo dziękujemy za złożone ofiary dla poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebraliśmy 5269,50 zł. Zebrane ofiary zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkim ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii rodzinom z domów o numerach 286, 226, 123, 191, 659, 652 i 563  i kwiaty nowożeńcom Arturowi i Justynie. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 345, 726, 179, 25, 3A, 519 i 116.