Categories Menu

Dodany 11-05-2019

Ogłoszenia parafialne 12.05.2019 r. 4 niedziela wielkanocna

 1. Dziękujemy za modlitwę i wygłoszone słowo Boże Jubilatowi Ks. Stanisławowi Filipkowi, który przeżywa 40. Rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Życzymy Czcigodnemu Jubilatowi wielu łask Bożych i aby Dobry Pasterz otaczał Cię szczególną troską i miłością. Zapewniamy, że będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie.

 

 1. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać we wtorek święto św. Macieja, apostoła i w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji. Podczas Mszy św. każdego dnia będziemy prosić Pana Boga o nowe i święte powołania do służby w Kościele. Zachęcamy także do modlitwy indywidualnej i rodzinnej.

 

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18 a w niedzielę o godz. 15. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła oraz do modlitwy przy kapliczkach.

 

 1. Jutro rozpoczęcie nabożeństw fatimskich połączone z 1. rocznicą wprowadzenia do naszego kościoła relikwii św. o. Pio. Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi o. Roman Rusek OFM Cap. Różaniec o godz. 17.30, potem uroczysta Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Po zakończonym nabożeństwie będzie spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w salce.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie we środę o godz. 17.

 

 1. Pielgrzymka dzieci komunijnych i rodziców do sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu i na Krzeptówki będzie w czwartek. Zbiórka na parkingu przy szkole o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 16.

 

 1. Wspólne czytanie Pisma Świętego będzie w czwartek o godz. 19.

 

 1. W trzeci piątek miesiąca Msza św. o Miłosierdziu Bożym i rano po Mszy św. Koronka.

 

 1. Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę 26 maja o godz. 11.

 

 1. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Krzczonowa do Kalwarii w sobotę 25 maja. Zbiórka na placu przy kościele o godz. 6. Msza św. o godz. 19 w sanktuarium Matki Bożej. Powrót autokarem.
 2. Zmarł Ks. Kanonik Wiesław Hajto, dziekan naszego dekanatu, proboszcz w Stróży. Importa i Msza św. będzie w środę o godz. 12, a Msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 12.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dekorację oraz dar dla parafii rodzicom młodzieży bierzmowanej. Prosimy o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 142, 375, 258, 660, 305, 341 i 684.