Categories Menu

Dodany 10-10-2020

Ogłoszenia parafialne 11 październik 2020 r., 28 niedziela zwykła

  • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17 a w niedzielę o godz. 15.
  • „Totus Tuus”  – pod takim hasłem przeżywamy dziś 20. Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. młodzież i uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą kwestować na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla młodzieży uczącej się a będącej w trudnej sytuacji materialnej. Serdeczne Bóg zapłać.
  • We wtorek będzie ostatnie nabożeństwo fatimskie: Różaniec o godz. 17, potem Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Na prośbę ks. arcybpa Marka Jędraszewskiego i Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w tym dniu rozpoczniemy Nowennę Życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła w intencji obrony życia człowieka od poczęcia. Podejmując trud modlitwy, pragniemy polecać sędziów Trybunału Konstytucyjnego, aby wydali orzeczenie zgodne z prawem Bożym. Przygotowane materiały są wystawione pod chórem.
  • W związku z aktualną sytuacją epidemiczną szafarze nie będą przynosić chorym w niedzielę Komunii św. W razie nagłej potrzeby udzielenia sakramentów prosimy o kontakt.
  • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy o wpisywanie godziny przed którą Mszą św. zmarli będą wypominani. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku.
  • Spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie jutro o godz. 16.30.
  • Bardzo dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii oraz wykonane prace. Prosimy, aby jutro, w poniedziałek, nie parkować samochodów na dolnym dużym parkingu, utwardzonym i pokrytym kostką, tylko przy figurze Matki Bożej pod plebanią w związku z zaplanowanymi pracami.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i kwiaty rodzinom z Zawadki z roli Jaworzyny i Janicki i nowożeńcom Mateuszowi i Urszuli. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z Zawadki z roli Kotarby i Tajsy.