Categories Menu

Dodany 10-08-2019

Ogłoszenia parafialne 11.08.2019 r. 19 niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: we wtorek święto NMP Kalwaryjskiej, w środę wspomnienie św. Maksymiliana, kapłana i męczennika oraz w sobotę święto św. Jacka, patrona Archidiecezji krakowskiej

 

  1. Dzisiaj odbędą się gminne dożynki w Tokarni. Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony o godz. 14 i następnie program artystyczny. Serdecznie zapraszamy.

W naszej parafii dożynki, uroczyste podziękowanie za tegoroczne plony, będą za 2 tygodnie w niedzielę – 25 sierpnia. W kościele parafialnym uroczysta Msza św. o godz. 11 a na Zawadce o godz. 9.30. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych wg tradycji i zwyczajów.

 

  1. We wtorek będzie nabożeństwo fatimskie: Różaniec o godz. 17.30, potem Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

 

  1. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. jak w niedziele. Jest to dzień obowiązkowego uczestnictwa we Mszy św. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie poświęcenie kwiatów i ziół.

 

  1. Msza św. jubileuszowa z okazji 50 – lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej będzie w sobotę 24 sierpnia o godz. 11. Jubileuszowy Tydzień uroczystości będzie trwać od niedzieli – 18 sierpnia. Pod chórem na stoliku są foldery z planem obchodów. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy po każdej Mszy św.

 

  1. Za tydzień będzie Msza św. na Zawadce o godz. 9.30 przy kaplicy na roli Kotarby.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii rodzinom z domów o numerach: 318, 565, 524, 628, 576, 180, 687 i kwiaty nowożeńcom Wojciechowi i Beacie oraz Markowi i Agacie. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 300, 4a, 551, 5, 9, 10 i 11.