Categories Menu

Dodany 09-05-2020

Ogłoszenia parafialne 10 maja 2020 r., 5 niedziela wielkanocna

 • Czcigodni Księża, Drodzy Archidiecezjanie,

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Polecam zatem Czcigodnym Księżom, by ogłosili wiernym Archidiecezji Krakowskiej wspomnianą inicjatywę, a wszystkich – duchownych i świeckich – zachęcam do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii. Z serdecznym pasterskim błogosławieństwem +Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski.

 • Informacja nt. obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego.

16 maja 2020 r.  KRAKÓW – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich. W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej,

17 maja 2020 r.  WADOWICE – Uroczystości będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II): 

godz. 10.30 – Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1,

godz. 13.00 – Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach – Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1.

18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego, dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II:

godz. 17.00 – Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3,

godz. 18.05 – Koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów” emitowany w TVP 1,

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1.

 • Dziękujemy za sprawowaną Eucharystię ku czci św. Stanisława BM, Patrona naszej parafii, wspólną modlitwę i wygłoszone słowo Boże Czcigodnemu Jubilatowi Ks. Robertowi Pietrzykowi, który przeżywa 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Życzymy Czcigodnemu Jubilatowi wielu łask Bożych i aby Dobry Pasterz otaczał Cię szczególną troską i miłością. Zapewniamy, że będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie.
 • W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać w czwartek święto św. Macieja, apostoła i w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
 • Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15.
 • W środę, 13 maja, przypada wspomnienie NMP z Fatimy. O godz. 17.30 odmówimy Litanię loretańską i Różaniec, a potem Msza św. Procesji nie będzie z powodu trwającego stanu epidemii.
 • W trzeci piątek miesiąca Msza św. o Miłosierdziu Bożym i Koronka.
 • Wszystkie Msze św. (rano i wieczorem) i nabożeństwa są transmitowane przez internet. Zjednoczeni we wspólnocie wiary, korzystajmy z takiej możliwości.
 • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o  św. Janie Pawle II , z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły. Wykonanie prac plastycznych dowolną techniką na kartkach formatu A-3 i A-4. Pierwsza grupa: dzieci od zerówki do kl. IV, laurka dla Papieża, oraz druga grupa: dzieci kl. V- VIII, wykonanie pracy plastycznej pt. ”Jan Paweł II w oczach młodych”. Prace można składać każdego dnia do przyszłej niedzieli w kaplicy Matki Bożej.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za wykonane prace w otoczeniu naszej plebanii, kościoła i składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 289, 160, 353, 181, 234, 522 i 679. Prosimy o sprzątanie w najbliższą sobotę rodziny z domów o numerach: 261, 178, 150, 149, 147, 146, 237 i 178.