Categories Menu

Dodany 08-09-2018

Ogłoszenia parafialne 09.09.2018 r. 23 niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu wspominamy: dziś bł. Anielę Salawę, w czwartek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w piątek święto Podwyższenia Krzyża świętego i w sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

  1. We wtorek na Mszy św. o godz. 6.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny w ramach Jubileuszowej nowenna przed setną rocznicą odzyskania niepodległości. Tematem nowenny będzie „Wychowanie i wykształcenie” a patronem dnia św. Jan Kanty.

 

  1. W środę będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. Proszę o składanie próśb i podziękowań na kartkach na ołtarzu w kaplicy.

 

  1. W czwartek, 13 września, zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim. Początek o godzinie 17.30, odmówimy różaniec – część światła, potem Msza św. o godzinie 18.00 i procesja z figurą wokół kościoła. Na procesję proszę przynieść świece. O niesienie figury proszę osoby z osiedla, które nawiedza Matka Boża. Rodzinę, która gościć będzie Maryję w czwartek, proszę o przyniesienie figury do kościoła o godzinie 17.00, następna w kolejności rodzina przyjmie figurę w kościele i zaniesie do domu po skończonym nabożeństwie.

 

  1. Po każdej Mszy św. w zakrystii można odebrać pamiątkowy dyplom nawiedzenia rodziny przez figurę Matki Bożej Fatimskiej.

 

 

  1. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w środę o godz. 17.00 a próba scholki w piątek o godz. 16.00  oraz grupy młodzieży w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Animatorów i wszystkich dorosłych odpowiedzialnych za wspólnoty zapraszam na spotkanie w środę po nowennie.

 

  1. 26 Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii będzie w przyszłą niedzielę 16 września. Zapisy na wyjazd busem po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

 

  1. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów rodzinom  spod numerów: 325,357,46,327,347,47 i 321. O sprzątanie w tym tygodniu proszę rodziny z domów o numerach: 709, 49, 15a, 15, 293, 297, 548 i 910.