Categories Menu

Dodany 07-10-2018

Ogłoszenia parafialne 07.10.2018 r. – 27 niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: dziś wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Odpust w Pcimiu. Suma o godz. 11.30, we wtorek święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa a w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zmianka tajemnic różańcowych.
  3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17 a w niedzielę o godz.15.
  4. „Promieniowanie ojcostwa”  – pod takim hasłem będziemy obchodzić 18. Dzień Papieski w przyszłą niedzielę. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla młodzieży uczącej się a będącej w trudnej sytuacji materialnej. Po Mszy św. o godz. 11 występ uczniów SP i Szkoły Muzycznej.
  5. W czwartek na Mszy św. będziemy się modlić w intencji Ojczyzny w ramach Jubileuszowej nowenna przed setną rocznicą odzyskania niepodległości. Tematem nowenny będzie „Jedność i solidarność” a patronem dnia św. Jan Paweł II.

6. W tym tygodniu ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w             sobotę 13 października. Różaniec o godz. 17.00 i Msza św. a po               niej procesja ze świecami wokół kościoła. Rodzinę, która w tym            dniu będzie gościć figurę Matki Bożej proszę o przyniesienie jej            do kościoła o godz. 16.30, następna rodzina zabierze figurę do                domu po nabożeństwie.

7. Po każdej Mszy św. w zakrystii można odebrać pamiątkowy                  dyplom nawiedzenia rodziny przez figurę Matki Bożej Fatimskiej.

8. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w                           kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki                     znajdują się na stoliku.

9. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie             w środę o godz. 16.30 a młodzieży w piątek po Mszy św.                           Pielgrzymka „Śladami św. Jana Pawła II – Tyniec, Dębniki,                     Okno papieskie, Centrum Jana Pawła II”, dla ministrantów,                   kandydatów, lektorów, dziewcząt ze scholii, młodzieży i                          chętnych, będzie w najbliższą sobotę. Koszt 10 zł. Zapisy w                      zakrystii po każdej Mszy św. Wyjazd o godz. 8. z parkingu pod              kościołem. Powrót o godz. 16.

10. Dziś Szkolne Koło Caritas przeprowadzi zbiórkę przed                           kościołem dla Grzegorza, który jest w śpiączce. Bóg zapłać za                okazane serce.

11. Msza św. z udziałem Kręgu Biblijnego w czwartek a po niej                     zapisy na wyjazd na film „Św. Paweł, apostoł Chrystusa”.

12. Bardzo dziękuję za wykonaną pracę, wyrównanie terenu pod                parking (pracowały 4 koparki – dziękuję właścicielom i                            pracującym) i składane ofiary na potrzeby naszej parafii.                        Serdeczne „Bóg zapłać”.

13. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów                        rodzinom spod numerów: 573, 571, 195, 44, 566, 625 i 352. O                sprzątanie w tym tygodniu proszę rodziny z domów o numerach:          252, 398, 320, 53, 351, 230 i 294.