Categories Menu

Dodany 05-05-2019

Ogłoszenia parafialne 05.05.2019 r. 3 niedziela Wielkanocna

  1. W kalendarzu liturgicznym: jutro święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba i w środę uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski, archidiecezji i naszej parafii.

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się 11. Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego czytania Pisma św. Wspólne rozważanie słowa Bożego będzie w czwartek o godz. 19.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 12 maja, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława BM. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 11 będzie przewodniczył Ks. Stanisław Filipek, Pallotyn, który w tym roku przeżywa 40. Rocznicę święceń kapłańskich. Bardzo prosimy o udział w tej uroczystości orkiestrę dętą OSP w Krzczonowie, o niesienie feretronów przez wszystkie grupy, zarówno młodzieżowe jak i dorosłych, chorągwi oraz o sypanie kwiatów i dzwonienie przez dzieci. Niech w Mszy św. odpustowej uczestniczą dzieci z klasy 3 w strojach komunijnych. Składka niedzielna będzie przeznaczona na potrzeby wspólnoty, w której posługuje Ks. Stanisław w Burkina Faso w Afryce Zachodniej.

 

  1. W środę 8 maja w naszej parafii rozpoczniemy świętowanie uroczystości Patrona. Msze św. o godz. 6.30, 9 dla starszych i chorych i o godz. 18. Na Mszę św. o godz. 18 zapraszamy szczególnie rodziców i kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, uczniów klas ósmych, którzy w sobotę przyjmą Sakrament Bierzmowania, którego udzieli ks. Bp Jan Szkodoń o godz. 10. Spowiedź przed Bierzmowaniem i odpustem będzie w piątek od godz. 16.30.

 

  1. Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.

 

  1. Pielgrzymka autokarowa do grobu św. Stanisława na Wawel, gdzie będziemy uczestniczyć w nowennie, będzie jutro w poniedziałek. Wyjazd z parkingu pod kościołem o godz. 16.30. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

 

  1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18 a w niedzielę o godz. 15. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do modlitwy przy kapliczkach.

 

  1. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie we środę o godz. 17.

 

  1. Zbliżają się wakacje. Zachęcamy dzieci i młodzież do wyjazdu na tygodniowe rekolekcje organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży naszej Archidiecezji: formacyjne dla dzieci i młodzieży, sportowe, muzyczne, plastyczne, teatralne, taneczne, turystyczne. Zapisy internetowe od jutra, a przed kościołem młodzież rozdaje ulotki i udziela szczegółowych informacji.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i dekorację oraz dar dla parafii rodzicom dzieci komunijnych. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziców kandydatów do Bierzmowania.