Categories Menu

Dodany 02-12-2017

Ogłoszenia -3 grudnia 2017, I niedziela adwentu

 

1. Bardzo dziękuję uczestnikom uroczystości pogrzebowych mojego taty ŚP. Stanisława, za złożone intencje na msze św. o spokój duszy. W intencji uczestników pogrzebu i ich rodzin złożę msze św. 10 grudnia o godzinie 11.00.

W najbliższym tygodniu nasze domy odwiedzą pan Organista Stefan i pan Kościelny Jan. Przyjdą z z opłatkami. Proszę o życzliwe przyjęcie tych przedstawicieli parafii. Złożone przy  tej okazji ofiary są wyrazem sprawiedliwej zapłaty za ich prace dla naszej parafii, która to praca trwa przez cały rok.

2. Przypomina, że w tym roku, w adwencie roraty będą codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00. Dodatkowo rano będą odprawiane msze św o godzinie 6.30 we wtorki, czwartki i soboty.Prosze o mobilizację i jak najliczniejszy udział w roratach. Na roratach będziemy losować figurkę Dzieciątka Jezus. Prosimy dzieci, aby przynosiły ozdoby choinkowe z dobrymi uczynkami, które zawisną na drzewku życia. 8 grudnia nie ma rorat, gdyż cały dzień jest uczczeniem Matki Bożej.

3. Dziękuję za ofiarę na ocieplenie stropu kościoła. Już zostało ocieplone 1 300 m. kw. płytami twardymi z wełny mineralnej. Zostało jeszcze około 300 m.kw. Oprócz ocieplenia sufitu ocieplamy płytę wspornikową gzymsów wokół kościoła styrodulem, czyli styropianem o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej. Prace przebiegają planowo, a efekty w postaci zatrzymania ciepła w kościele już odczuwamy. Nasz kościół jest ciepły, temperatura wewnątrz waha się między 14 – 16 stopni Celcjusza. W tę zimę będziemy obserwować, czy nie pogłębiają się naloty pleśniowe na tynku, aby w zależności od poczynionych obserwacji dokonać odpowiedniego sposobu wentylacji kościoła.

4. Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 11.00 i przekazanie dyplomów pamiątkowych rodzinom, które gościły figurę Matki Bożej Fatimskiej w listopadzie. Zachęcamy do przychodzenia na msze św. w dniu, w którym rodzina gości Maryję.
W najbliższy wtorek od godziny 10.00 dokończę odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną, która to wizyta została przerwana w ubiegły wtorek.

5. W tym tygodniu w piątek 8 grudnia Uroczystość Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, msze św w tym dniu o godzinie 6.30, 17.,00 i 19.00. W tym dniu nie obowiązuje piątkowy post od pokarmów mięsnych. W czasie mszy św. o godzinie 17.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci z klas trzecich, czyli przygotowujących się do I Komunii św.
W przyszłą niedziele proszę kobiety spodziewające się narodzin dziecka, a także dzieci z przedszkola i ze szkoły podstawowej o odebranie okolicznościowego błogosławieństwa na mszy św o godzinie 11.00

6. Św. Mikołaj przyjdzie do naszej parafii, do grzecznych dzieci w czasie mszy św. roratniej o godzinie 17.00, w środę 6 grudnia. Zapraszamy wszystkie dzieci na msze św. zwłaszcza te, które są bardzo grzeczne i lubią spotkania z tym ukochanym Świętym.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z numerów domów 271,235,156,212,157,158, 609,580.
a także za ofiarę 180 zł.przeznaczoną na wykonanie dekoracji adwentowej.
Proszę o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które zamieszkują w domach o następujących numerach: 289,160,353,581,181,234.

8. W najbliższym tygodniu wspominamy:
w środę św. Mikołaja, biskupa, w czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w pątek Niepokalanego Poczęcia NMP.