Categories Menu

Dodany 27-01-2018

Ogłoszenia – 28 stycznia 2018, 4 niedziela zwykła

1.Dzisiaj odbędzie się spotkanie opłatkowe, dziewczynek ze scholki i chłopców z grupy lektorskiej i ministranckiej po mszy św. o godzinie 11.00.
W tygodniu wracamy do zwykłego porządku mszy św. Msze św popołudniu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek. Msze św. o godz. 6.30 we wtorek czwartek i w sobotę.

2. Składam podziękowanie wszystkim, którzy po chrześcijańsku przeżyli kolędę, w duchu życzliwej serdeczności przyjęli kapłana, wraz z asystą i z wiarą uczestniczyli w modlitwie i błogosławieństwie dla rodziny na cały rok.

3. W tym tygodniu Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, dzień modlitwy w intencji osób zakonnych. Msze św. o godzinie 6.30, 18.00 i 19.15. Ostatnią msza św. będzie odprawiana w intencji sióstr zakonnych i księży zakonnych z naszej parafii. Zapraszam na tę mszę św. szczególnie rodziny naszych sióstr zakonnych i kapłanów zakonnych, po mszy św. zapraszam na herbatkę na plebanię.W to święto będzie poświęcenie świec dla dzieci z klas trzecich na mszy św o godz. 18.00. Proszę wszystkich innych przychodzących do kościoła ze świecami o zabezpieczenie świec przed skapywaniem.

4. Za tydzień zmianka tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 11.00 i przekazanie dyplomów pamiątkowych rodzinom, które gościły figurę Matki Bożej Fatimskiej w styczniu. Zachęcamy do przychodzenia na msze św. w dniu, w którym rodzina gości Maryję. Nawiedzenie rodziny przez figurę jest ważnym wydarzeniem dla rodziny, proszę o bardzo staranne przygotowanie tego uroczystego dnia, zapraszanie członków rodziny, a także sąsiadów na wspólną modlitwę, zwłaszcza na przekazania figury następnej rodzinie.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca.Chorych odwiedzę we wtorek między 10.00 a 15.00. Nowych chorych proszę zgłaszać do środy.
W Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 24.00.

Od 18.00 do 19.00 adoracja w ciszy,
19.00 –nabożeństwo biblijne: Jezus jest obiecanym Zbawicielem,
20.00 – różaniec cześć radosna i światła przygotowana przez Róze: zelatorki Krystyny Dziadkowiec – Róża bł. Jana Beyzyma, zelatorki Marii Basisty – Róża św. Matki Teresy
21. 00 – msza św. w intencji o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych w parafii i w rodzinie
22.00 – śpiew pieśni uwielbienia Najświętszego Sakramentu
23.00 – Droga Krzyżowa.

6. Spowiedź w Pierwszy Piątek, jak zwykle od 6.00 do 6.30 i od 16.00 do 18.00. Msze św. o godz. 6.30 z Koronką do Miłosierdzia Bożego i o godz. 18.00 z nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na tę mszę św. i katechezę mają obowiązek przybyć uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
W pierwszą sobotę różaniec o godzinie 17.30, o godzinie 18.00 msza św. w wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, w sobotę wspomnienienie św. Błażeja i błogosławieństwo chorujących na choroby gardła.

7 .Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z numerów domów 672, 355, 122, 121, 138, 370, 550.
Proszę o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które zamieszkują w domach o następujących numerach: 286, 226, 123, 191, 659, 602, 563