Categories Menu

Dodany 26-05-2018

Ogłoszenia 27 maja 2018, Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o piękne przygotowanie ołtarzy w miejscach znanych z poprzednich lat. Pierwszy ołtarz obok kaplicy przed pogrzebowej, niech przygotują wierni z Zawadki, drugi w miejscu figury Matki Bożej, niech przygotuje kolejne osiedle z dolnej części Krzczonowa, trzeci ołtarz przy Grobie Pańskim obok cmentarza niech przygotują kolejne osiedle z Zarzecza, i ostatni na tle sceny ukrzyżowania Pana Jezusa z osiedla Pachury. W poniedziałek proszę o kontakt w sprawie przygotowania ołtarzy od 16.00 do 17.30.

Procesja Bożego Ciała jest naszym darem uwielbienia Pana Jezusa skrytego w Komunii św., dlatego proszę o staranne przygotowanie procesji przez grupy do feretronów, młodzieżowe: dziewczyny z klas 3,2, gimnazjum i 7, 6 szkoła podstawowa, ministrantów, strażaków, panów niosących chorągwie, zarówno starszych jak i młodszych, dzieci z przedszkola proszę o sypanie kwiatków, proszę panów w strojach regionalnych o niesienie baldachimu, orkiestrę dętą OSP o upiększenie śpiewy w czasie mszy i na procesji. Zapraszam dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy, mniej więcej, między 12.15 a 12.30 na drodze do Tokarni. Lektorów i ministrantów o służbę. W Boże Ciało składka przeznaczona jest na budujące się kościoły w archidiecezji.

2. W tym tygodniu w oktawie Bożego Ciała zapraszam osiedla do przybycia na msze św. ofiarowane o błogosławieństwo dla żywych i życie w niebie dla zmarłych, o ochronę dobytku, bezpieczeństwo w pracy. Procesja w oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 18.00. Proszę o przychodzenie na oktawę do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu, dzieci do sypania kwiatków.

3. W czwartek nie będzie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W Boże Ciało jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. W trakcie procesji odrywamy się w domach rodzinnych od oglądania telewizji i słuchania muzyki, łączymy się duchowo z uczestnikami procesji.

4. Bardzo proszę przed Bożym Ciałem o uporządkowanie terenu wokół grobów na cmentarzu parafialnym, już znacznie wyrosła zieleń, proszę zadbać, by stan otoczenia grobów nie robił wrażenia, zapomnianych przez rodziny. W domach można wystawić w okna dekoracje na Boże Ciało i zapalić świecę w trakcie trwania procesji. Udekorujmy świeżymi kwiatami kapliczki przydrożne i jeżeli trzeba uporządkujmy obejście kapliczek przydrożnych.

5. W Boże Ciało odśpiewamy Litanie Loretańską w czasie procesji i będzie to uroczyste zakończenie majówek od piątku rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą codziennie w czerwcu po mszy św. popołudniowej. W związku z tym będą msze św. popołudniu. W tym tygodniu msze św. od środy rano i wieczór odprawiane w intencji poszczególnych ról o urodzaje.

6. Spowiedź I piątkowa rano od 6.00 do 6.30, popołudniu od 16.00 – 18.00. W tygodniu od poniedziałku do środy możliwość spowiedzi od 17.00 do 18.00. W sobotę o godzinie 17.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy popełniane wobec Niepokalanej.

7. W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek św. Justyna , męczennika.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów rodzinom spod numerów: 309,591,311,354,225,34,694. Sprzątanie w tym tygodniu w środę, proszę rodziny spod numerów: 18,14,552,389, 17,184.