Categories Menu

Dodany 23-12-2017

Ogłoszenia – 24 grudnia 2017, IV niedziela adwentu

1.Bardzo dziękuję osobom, które przygotowały tegoroczny wystrój kościoła na Boże Narodzenie, młodzieży z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej dziaciom, a także panom: kościelnemu Janowi Pietrzakowi, Michałowi Pietrzakowi, p.Stanisławoi Mikołajczykowi i Stanisławowi Ślizowi, oraz pani Krystynie Śliz. Dziękuje pani Janinie Łopacie za wykonanie dekoracji choinkowych. Dziękuje w imieniu całej parafii panu Łukaszowi Adamczykowi, leśniczemu z Tokarni za przeznaczenie pięknych jodełek do naszej świątyni. Bardzo proszę orkiestrę OSP w Krzczonowie o uświetnienie uroczystości na pasterce i na sumie w Boże Narodzenie zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej parafii.

2.Dzisiaj nie ma obowiązku postu,choć ze względu na tradycje można pościć od pokarmów mięsnych. Spożycie dzisiaj potraw mięsnych nie jest grzechem, ale dotrzymanie postu jest wyrazem szacunku do tradycji wigilijnej.

3. Pasterka na Zawadce o godzinie 21:00 w kościele parafialnym o godz.24.00. Składka z pasterki jest przeznaczona na SOS dla nienarodzonych.

Dzisiaj przerywamy nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej naszych rodzin, dalsza peregrynacja rozpocznie się 1 stycznia. Kolejną rodziny proszę o przybycie w Nowym Roku na msze św. o godzinie 11.00 i zabranie figury do domu.

4.W Boże Narodzenie i we wtorek, w Uroczystość św. Szczepana msze św. według porządku niedzielnego: o godz. 7.30, 9.15, 11.00 W Boże Narodzenie nieszpory o godzinie 15.00.
26 grudnia składkę zbieramy z przeznaczaniem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Po mszy św. poświecenie owsa.

5. 27 grudnia w środę msza św. będzie godzinie 6.30. Na niej poświęcenie wina i degustacja.

6. W przyszłą niedzielę 31 grudnia Uroczystość św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Nieszpory o godzinie 15.00 z uroczystym TE Deum na zakończenie roku 2017. Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiana za rodziny w naszej parafii zwłaszcza te które obchodzą 50 lecie małżeństwa i 25 locie. W czasie mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, zapraszam małżonków z dziećmi na tę uroczystość.

7. W czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterska. Jak zwykle będzie okazja do wspólnej modlitwy oraz dzieleniem się troską o dobro życia duchowego naszych parafian i parafii. W tym roku z księdzem i panem Organistom. P.Kościelnym pójdą ministranci i lektorzy, którzy pełnili służbę Boża w minionym roku.
Ministranci otrzymują drobne ofiary w czasie tych wizyt, jako formę podziewania parafian za ich gorliwą służbę. Dzisiaj w kościele w przedsionku jest woda święcona, która należy posiadać w domach w czasie wizyty kapłana.

PLAN WIZYTY W TYM TYGODNIU
28.12.2017. – czwartek – Zawadka I i Jaworzyny, od godziny 8.30.
29.12.2017. – piątek – Zawadka II i rola Rusnaki, od godziny 8.30.
30.12.2017 – sobota – rola Proszkowce od godziny 9.30

Po nowym roku wizyta po rolach od strony Tokarni, szczegóły zostaną podane w ogłoszeniach i na stronie internetowej www. krzczonowparafia.pl

8. W tym roku, tak jak w minione lata, przy kolędzie będzie składka na Kościół, po 150 zł. z przeznaczeniem na prace remontowe w 2018 roku. W kościele znajduje się tablica z obecnym stanem izolacji cieplnej strychu kościoła. W roku 2018 chcemy przeprowadzić pilne prace remontowe w dalszej termomodernizacji ścian zewnętrznych kościoła i wieży kościelnej, a także izolacja od wody płyty wieży kościoła. Podejmiemy również temat ewentualnej mechanicznej wentylacj kościoła. Solidarność w składaniu ofiary pomoże nam te prace w całości wykonać.

9.Nasza parafia organizuje letnią kolonię dla dzieci i młodzieży w wakacje przyszłego roku.Jedziemy do sprawdzonego Ośrodka wypoczynkowego w Kołobrzegu. Kolnia potrwa od 25.06. do 6.07.2018 roku, a koszt pobytu dziecka to 800 zł. Zapisy w najbliższym tygodniu w kancelarii parafialnej.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek do godz. 19.00 o godz. 19.00 Koronka do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z numerów domów 124a,172,197,254,124,269, 169, 168, 166, 261, 178, 150, 149, 147, 146, 237, a także za ofiarę 220 zł.przeznaczoną na wykonanie dekoracji bożonarodzeniowej.
Proszę o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które zamieszkują w domach o następujących numerach:630,100,590, 541, 103, 246, 589.

12. W najbliższym tygodniu wspominamy:
w środę św. Jana ewangelisty, w czwartek świętych Młodzianków, męczenników.