Dodany 26-06-2021

27 czerwca 2021 r.,

13. Niedziela Zwykła.

Dzisiaj porządek Mszy niedzielny. Transmitujemy Mszę niedzielną o 11.00, a w tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy o 18.00.

• W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek, 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika,

– we wtorek, 29 czerwca, Uroczystość Św. App Piotra i Pawła. Z racji uroczystości dodatkowa Msza Św. o godz. 8.00,

– W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca, w czwartek zapraszamy na adorację o godz.17.30 wspólnotę Adoracji Pana Jezusa.

– w I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00, o godz. 17.30 modlitwa Honorowej Straży Najśw. Serca Pana Jezusa,

– w sobotę, 3 lipca – święto św. Tomasza Ap., Po Mszy porannej litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Róże Różańcowe.

– w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmianka tajemnic różańcowych.

• Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję
    za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W związku ze znoszeniem obostrzeń bardzo proszę o wytrwałość.
  • Ksiądz Metropolita z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuje udzieloną w Archidiecezji Krakowskiej dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.
  • Po długiej przerwie spowodowanej pandemią  wznawiamy wizyty szafarzy u chorych.

W tym tygodniu, we wtorek 29 czerwca, od 9.00 udamy się ze stałą wizytą kapłana do chorych. Chorych i starszych zainteresowanych wizytą prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub na plebani.

• W dzisiejszą niedzielę po raz ostatni posługę pełni ks. Krzysztof Borys. W wyniku translokacji kapłańskich końcem sierpnia obejmie posługę w par. Pw. Św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej. W związku z brakami kapłanów od września nie będzie diakona w naszej parafii. Wolą Bp-a zostają oni posłani na parafie drastycznie borykające się z brakami księży. Ks. Krzysztofowi życzymy, by Św. Stanisław, patron naszej i przyszłej Jego parafii nadal miał Go w opiece i wypraszał obfite łaski u Boga.
  • W minioną sobotę 19 czerwca kataklizm pożaru dotknął parafię w Nowej Białej. Spłonęło ponad 20 domów, nie mówiąc już o zabudowaniach gospodarczych. Ks. Metropolita prosi byśmy zorganizowali zbiórkę pieniężną na pomoc poszkodowanym. Przeprowadzimy ją do puszek przed kościołem w przyszła niedzielę po Mszach świętych.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr  161, 162, 155, 248, 307, 319, 338, 91 i 164. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 124, 124A, 166, 168, 169, 197, 254 i 681.