Categories Menu

Dodany 14-08-2021

Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia 2021 r.

 

  • Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Na Zawadce o 9.30. Transmitujemy Mszę niedzielną o 11.00. Po każdej Mszy Świętej błogosławimy zioła i kwiaty.
  • W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek, 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka – kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej,

– w piątek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda – opata i Dr. Kościoła, z racji 3. piątku miesiąca po wieczornej Mszy Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia;

– w sobotę, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X – papieża, o 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji Beatyfikacji Ks. Prymasa Tysiąclecia poprowadzony przez Różę św. Franciszka z Asyżu.

  • Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję
    za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W związku ze znoszeniem obostrzeń bardzo proszę o wytrwałość.
  • Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony będzie odprawiona w niedzielę – 29 sierpnia. W kościele parafialnym uroczysta Msza św. o godz. 11, na Zawadce o godz. 9.30. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych mieszkańców roli Pierony.
  • Istnieje możliwość zaszczepienia przeciwko  COVID 19 w Krzczonowie. Zapraszamy chętnych do szczepienia w dniu 22.08.2021 ( dzisiejsza niedziela) od godziny 10 do 14-ej  w przychodni w Krzczonowie. Dostępna będzie jedno dawkowa szczepionka Johnson- szczepienie bez rejestracji, konieczny dowód osobisty. Zapraszamy także w tym dniu do szczepienia szczepionką firmy Pfizer- szczepionka podawana w 2-ch dawkach. Konieczna rejestracja telefoniczna lub mailowa.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 183, 597, 310, 512, 104, 106, 105 i 367. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 109, 247, 108, 192, 198, 219, 204 i 331.