Categories Menu

Dodany 20-11-2021

Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 21 listopada 2021 r.

 • Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej
  o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dzisiaj również przypada święto Służby Liturgicznej Ołtarza. Dziękujemy ministrantom i lektorom za ich rzetelną, całoroczną służbę.  W związku z apelem Przewodniczącego KEP Abp. Stanisława Gądeckiego w sprawie pomocy migrantom przed kościołem zbiórka na wskazane przez niego cele.
 • W tym tygodniu w Kościele:

– w poniedziałek, 22 listopada wspomnienie św. Cecylii – dziewicy
i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego, dziękujemy odpowiedzialnym za śpiew w naszej parafii: p. Organiście, p. Kindze za prowadzenie chóru,
p. Ani i p. Asi za prowadzenie scholii dziecięcej i młodzieżowej oraz wszystkim śpiewającym w chórze i scholii, składamy im  już dzisiaj życzenia błogosławieństwa Bożego, by poprzez śpiew na chwałę Bożą ubogacali ciągle naszą wspólnotę parafialną i siebie,

– we wtorek, 23 listopada – grupa o. Pio zaprasza na różaniec o 16.30 i Mszę Świętą o 17.00,

– w czwartek, 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy i męczennicy,

– w przyszłą niedzielę, 28 listopada 1. Niedziela Adwentu, już dzisiaj zapraszamy na Roraty odprawiane na Mszy o 17.
Pamiętajmy o tradycji lampionu adwentowego.

 • Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie 17 – 24.05.2022r.
  W planie Padwa, Loreto, Manopello, San Giovanni Rotondo, Monte San’t Angelo, Pompeje, Monte Cassino i Asyż. Przewidziany jest też Anioł Pański z udziałem papieża Franciszka i Msza Święta przy grobie Świętego Jana Pawła II. Cena wyjazdu 2250 zł, a bliższe informacje
  na folderze, który można zabrać w zakrystii.
 • Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, który w minioną niedzielę wsparli dzieło pomocy ubogim w ramach 5. Światowego Dnia Ubogich. Na ten cel złożyliście 2433,94 zł.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 507, 337, 382, 159, 136, 207A i 680. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 207, 187, 145, 193, 360, 200, 501 i 336.