Categories Menu

Dodany 03-04-2021

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 4 kwietnia 2021 r.

 • Dzisiaj i jutro Msze św.  w naszym kościele o godz. 7.30, 9.15, 11.00
  i o 12.15 oraz na Zawadce o godz. 9.30. Transmitujemy niedzielną Mszę Św. o godz. 11.00.
 • Zapraszamy dzisiaj na uroczyste Nieszpory o 15.00.
 • Przypominamy o obowiązujących ograniczeniach. Zgodnie
  z rozporządzeniem obowiązuje nas limit osób w kościele – 1 osoba na 20m² i dystans społeczny 1,5 m. Pozostaje obowiązek dezynfekcji rąk
  i noszenia maseczek ochronnych. Prosimy też, by w pierwszej kolejności do Komunii Świętej podchodziły osoby przyjmujące ją na rękę.
 • Z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Dodatkowa Msza Św. o 12.15. Na każdej Mszy odmówimy akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu
  w czasie trwającej epidemii.

W Niedzielę Miłosierdzia, pod kościołem, zostanie przeprowadzona kwesta na operację serca dla małego Ignasia z Tokarni.

 • Tak wiele osób było zaangażowanych w przygotowania do przeżycia, przez parafię Triduum Paschalnego. Bardzo dziękujemy panom elektrykom za naprawienie instalacji elektrycznej drogi procesyjnej. Dziękujemy młodzieży i Pani kwiaciarce za zaprojektowanie
  i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekoracje kościoła. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie liturgii: Panom kościelnemu
  i organiście,  ministrantom i lektorom, scholii i chórowi
  za poprowadzony piękny śpiew. Dziękujemy za piękne komentarze liturgiczne i za niesienie baldachimu. Ochotniczej Straży Pożarnej
  z Krzczonowa i Zawadki za warty. Wszystkim parafianom i gościom
  za wspólną modlitwę i pobożny udział w liturgii. 

Dziękujemy za prowadzone Drogi Krzyżowe, również w okresie Wielkiego Postu. Za przygotowane adoracje, pasyjne śpiewy kalwaryjskie. Bóg zapłać za ofiary składane podczas adoracji krzyża, na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Dziękujemy także, za złożone dary dla potrzebujących. Zostały przekazane do domu prowadzonego przez siostry służebniczki w Łętowni i będą też przekazane potrzebującym w naszej parafii.

 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła na Święta i ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 301, 59, 613, 38, 132, 61, 56 i 734. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny, które mieszkają
  w domach o numerach: 383, 260, 283, 66, 546, 287, 68, 688 i 231.
 • Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał!

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć całej naszej społeczności parafialnej i gościom siły i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pana Jezusa. Niech dźwigane od ponad roku doświadczenie  epidemii nie gasi w nas ducha, lecz niech pozwoli nam jeszcze szerzej otworzyć się na łaski ku nam płynące, a słowa Jezusa „Nie lękajcie się” stale nam towarzyszą
i umacniają nasza wiarę.

Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał!