Dodany 27-03-2021

Ogłoszenia parafialne -Niedziela Palmowa, 28 marca 2021 r.

• Miniony tydzień przyniósł gwałtowny wzrost zachorowań, dlatego zostały ogłoszone nowe ograniczenia. W związku z tym bardzo proszę
    o odpowiedzialność w zachowaniu. Zgodnie z rozporządzeniem obowiązuje nas limit osób w kościele– 1 osoba na 20m² i dystans społeczny 1,5 m. Pozostaje obowiązek dezynfekcji rąk i noszenia maseczek ochronnych. Prosimy też, by w pierwszej kolejności do Komunii Świętej podchodziły osoby przyjmujące ją na rękę.

Środki te mają charakter zaradczy. Proszę te ograniczenia potraktować
w duchu miłości bliźniego i poważnie do nich podejść.  W wypadku zajęcia dozwolonych miejsc w kościele proszę o uczestnictwo w nabożeństwach
na placu kościelnym. To, że kościoły są otwarte w reżimie sanitarnym
nie oznacza, iż będą otwarte w sytuacji dalszego wzrostu zachorowań.
Ze strony parafii dodatkowo:

• wydłużamy czas adoracji indywidulanych poza nabożeństwami,
  • część wydarzeń przenosimy poza mury świątyni,
  • transmitujemy liturgię Wielkiego Czwartku, Piątku i Liturgię Paschalną, a także niedzielną Mszę Świętą o 11.00,
  • w oktawie wielkanocnej dodatkowa Msza Święta o 12.15.
  • Msze św. w niedzielę w naszym kościele o godz. 7.30, 9.15, 11.00
    i po Gorzkich Żalach oraz na Zawadce o godz. 9.30.
  • Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14, po – Msza św.
  • W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będą Msze św. o godz. 6.30 i 18.
  • Spowiedź: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiedź św. od godz. 6 i po południu od 17.30. W Wielki Czwartek od 17.30
  • Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek:

Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18 i adoracja Pana Jezusa
w Ciemnicy do godz. 24:

– od godz. 20 – 21 zapraszamy na adorację Róże i Zawadkę,

– od godz. 21 – 22.30 role powyżej kościoła,

– od godz. 22.30 – 24 role poniżej kościoła.

Wielki Piątek:

• obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  • adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 6 – 17,
  • Droga Krzyżowa o godz. 17,
  • LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU o godz. 18, Gorzkie Żale po zakończonej liturgii,
  • Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.

Wielka Sobota :

• zachęcamy do zachowania postu,
  • Adoracja  od godz.6 do 17.30,
  • poświęcenie pokarmów o godz. 9, 10, 11, 12 i 13 oraz na Zawadce o godz. 10. Poświęcenie odbędzie się przed kościołem i w miarę liczby osób dookoła kościoła z zachowaniem reżimu sanitarnego.
    Do przygotowanego kosza będzie można składać dary dla potrzebujących.
  • WIGILIA PASCHALNA o godz. 18 z Rezurekcją.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

• Msze św. o godz. 7.30, 9.15, 11 i dodatkowa o 12.15
  • Zawadka o godz. 9.30.
  • Nieszpory o godz. 15.

Zapraszamy strażaków z OSP o podjęcie honorowych wart przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

• Jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie ministrantów i lektorów. Tematem jest Triduum Paschalne.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 398, 320, 53, 351, 230, 294, 566 i 658. W tym tygodniu sprzątanie generalne kościoła, tak jak to było dotychczas w środę, od godz. 7.30. Prosimy o sprzątanie rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 301, 59, 613, 38, 132, 61, 56 i 734.
  • W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszła śp. Anna Piwowarczyk. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.