Categories Menu

Dodany 08-05-2021

Ogłoszenia parafialne – Odpust parafialny – 9 maja 2021 r., 6 Niedziela Wielkanocna.

 • W dniu dzisiejszym obchodzimy odpust parafialny ku czci Św. Stanisława BM- patrona naszej Ojczyzny i naszej parafii. Msze św. o godz. 7.30, 9.15 i uroczysta suma odpustowa o 11.00. Odprawi ją obchodzący złoty jubileusz kapłaństwa ks. Zbigniew Książkiewicz, zasłużony dla parafii, wieloletni emerytowany proboszcz. Kazanie wygłosi ks. Józef Litwa, pierwszy diakon odbywający całoroczną praktykę duszpasterską w naszej parafii, obchodzący srebrny jubileusz kapłaństwa. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt zawierzenia naszej parafii
  i uroczyste błogosławieństwo. Suma będzie transmitowana.

Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę.
W związku ze znoszeniem obostrzeń bardzo proszę o wytrwałość. Odpust połączony z tak pięknym jubileuszem to radosne wydarzenie dla całej parafii. Pogoda zachęca do uczestnictwa. Po zajęciu limitowanych miejsc
w kościele prosimy o zajmowanie przygotowanych na zewnątrz dodatkowych miejsc siedzących.

 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy Świętej
  o 18.00 a w niedziele o 15.00. Nabożeństwa są transmitowane.
 • W tym tygodniu w liturgii:

– w czwartek, 13 maja – pierwsze nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża Św. Rity, potem uroczysta Msza św. i procesja
z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Proszę o przygotowanie procesji.

– w piątek, 14 maja święto św. Macieja Ap.

– w przyszła niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 • Parafia bardzo dziękuje dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za piękny dar dla parafii. Są to ornat fatimski z piękną dedykowaną stułą i feretron. Będą ozdabiały liturgię już od najbliższego nabożeństwa fatimskiego.
 • Bardzo dziękuję też tym parafianom z ról, którzy złożyli ofiary na potrzeby parafii i organizacji odpustu. Bóg zapłać.
 • Spotkania związane z przygotowaniem do bierzmowania:

w poniedziałek, 10 maja o 18.30 dla rodziców,

w piątek, 14 maja o 18.30 dla uczniów klas 7 SP,

w sobotę, 15 maja o 18.30 dla uczniów klas 8 SP.

 • Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu, oddział w Krzczonowie ogłasza nabór uczniów do klas I dla dzieci w wieku 6 do 16 lat. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły muzycznej lub w sekretariacie Zespołu Szkół Oświatowych w Krzczonowie.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr  276, 547, 182, 75, 376, 72, 559 i 509. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 77, 79, 369, 80, 119, 665, 378, 323, 272, 324, 390, 561 i 686.

W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Zięba. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.