Categories Menu

Dodany 07-07-2018

Ogłoszenia parafialne, 8 lipca 2018 r. – 14 niedziela zwykła

  1. W liturgii: dziś wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, w środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w piątek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

 

  1. W środę na Mszy św. o godz. 18 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny w ramach Jubileuszowej nowenna miesięcy przed setną rocznicą odzyskania niepodległości. Tematem nowenny będzie „Szacunek dla życia” a patronem dnia św. Jadwiga królowa.

 

  1. W środę także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. Proszę o składanie próśb i podziękowań na kartkach, na ołtarzu w kaplicy do środy włącznie. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7 do 17.30. i nabożeństwo do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

 

  1. W piątek, 13 lipca, zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim. Początek o godzinie 17.30, odmówimy różaniec pokutny – część bolesną, potem Msza św. o godzinie 18.00 i procesja z figurą wokół kościoła. Na procesję proszę przynieść świece. O niesienie figury proszę osoby z osiedla, które nawiedza Matka Boża. Rodzinę, która gościć będzie Maryję w piątek 13 lipca, proszę o przyniesienie figury do kościoła o godzinie 17.00, następna w kolejności rodzina przyjmie figurę w kościele i zaniesie do domu po skończonym nabożeństwie.

 

  1. Po każdej Mszy św. w zakrystii można odebrać pamiątkowy dyplom nawiedzenia rodziny przez figurę Matki Bożej Fatimskiej.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, która jest wystawiona w kościele i biuletynu liturgicznego.

 

 

  1. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów rodzinom  spod numerów: 265,26,328,615,592. O sprzątanie w tym tygodniu proszę rodziny z domów o numerach: 27,364,216,344, 505, 633, 634, 24, 274, 101, 513.