Dodany 20-03-2021

Ogłoszenia parafialne, 5 niedziela Wielkiego Postu, 21 marca 2021 r.,

• Msze św. w niedzielę w naszym kościele o godz. 7.30, 9.15, 11.00
    i po Gorzkich Żalach oraz na Zawadce o godz. 9.30.
  • Nabożeństwa wielkopostne:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 prowadzona przez dzieci
i o godz. 19 przez młodzież, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14 z kazaniem pasyjnym i po nich
Msza św.

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.

• Z racji ograniczeń pandemicznych nasza parafia transmituje Mszę świętą co niedzielę o 11.00. W okresie Wielkiego Postu transmitujemy nabożeństwa: piątkową Drogę Krzyżową o 19.00 i niedzielne Gorzkie Żale o godz. 14.00. Jednocześnie w związku ze wzrostem liczby zachorowań, tym goręcej prosimy o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła i noszenie maseczek ochronnych. Prosimy też, by w pierwszej kolejności do Komunii Świętej podchodziły osoby przyjmujące ją na rękę.
  • Obecny tydzień obchodzimy jako Tydzień modlitw o ochronę życia.
    W kalendarzu liturgicznym w czwartek, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. W czasie Mszy Świętej o 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie.
  • Za tydzień – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Procesja z palmami rozpocznie się o godz.11 i potem uroczysta Msza św.  Po Mszy św. konkurs palm dla dzieci, młodzieży i dorosłych
    na najpiękniejsza palmę.
  • Jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie ministrantów i lektorów. Tematem jest Triduum Paschalne.
  • We wtorek 23.02 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio.
    O 17.30 – różaniec, później o  18.00 – Msza święta i po niej krótkie spotkanie formacyjne w kościele.
  • Pod chórem można zaopatrzyć się w Paschaliki i baranki wielkanocne,
    a ofiary złożone z tego tytułu zostaną przekazane Caritas na pomoc potrzebującym.
  • Ogłoszenie przychodni w Krzczonowie. Tylko do 23 marca osoby
    z grupy wiekowej 70 plus mogą zgłaszać chęć zaszczepienia się p/COVID 19 w naszym punkcie szczepień. Po tym
    terminie rejestracja do szczepienia będzie możliwa tylko przez system elektroniczny ministerstwa zdrowia i losowy wybór punktu szczepień. Nadal przyjmujemy zgłoszenia do szczepienia osób w grupie wiekowej 65 plus, od 23 marca zaczynamy rejestrować osoby w grupie wiekowej 60-65 lat.
  • Szkolne Koło Caritas dziękuje dzieciom i rodzicom za udział
    w wielkopostnej akcji charytatywnej i przygotowanie 116 prezentów
    dla osób bezdomnych.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 573, 571, 195, 44, 625, 252, 352 i 571.
    W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 398, 320, 53, 351, 230, 294, 566 i 658.

W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Piotr Proszek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.