Dodany 01-05-2021

Ogłoszenia parafialne – 5 Niedziela Wielkanocna, 2 maja 2021 r.

• Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. o godz. 7.30, 9.15, 11.00 oraz na Zawadce o godz. 9.30. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Transmitujemy niedzielną Mszę Św. o godz. 11.00. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 15.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00,.
  • Przypominamy o obowiązujących ograniczeniach. Zgodnie
    z rozporządzeniem obowiązuje nas limit osób w kościele i dystans społeczny. Dezynfekujmy ręce i nośmy maseczki. Prosimy też, by
    w pierwszej kolejności do Komunii Świętej podchodziły osoby przyjmujące ją na rękę.
  • W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego Kraju, Święto Narodowe. Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.30, 9.15 i 11.00 i o 9.30 Zawadka.

– we wtorek – wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków i hutników. Polecajmy jego opiece druhów z OSP Krzczonów i Zawadka,

– w środę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka – kapłana,

– w czwartek – święto App. Filipa i Jakuba,

– w sobotę – Uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona naszej diecezji i naszej parafii. Msze Święte o 6.30, 8.00 i o 18.00. Na Mszy Świętej
o 18.00 polecimy Opiece naszego patrona i Św. Floriana Strażaków z OSP Krzczonów i Zawadka.

– w przyszłą niedzielę odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa
o 11.00.

Będziemy na niej świętować złoty i srebrny jubileusz kapłaństwa. Z racji ograniczeń na zakończenie Mszy Św. nie odbędzie się procesja Eucharystyczna. Bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek tygodnia. Spowiedź I piątkowa od 6.00 do 6.30 i od 17.00 do 18.00.
  • We wtorek, w reżimie sanitarnym, od godz. 9.00 udamy się do chorych. Nowych chorych prosimy o zgłoszenie po Mszach świętych lub
    w kancelarii.
  • Wolontariusze z „Dzieła pomocy o. Pio”, którzy kwestowali w minioną niedzielę bardzo dziękują za życzliwe przyjęcie i pomoc. Zebrali
    na pomoc bezdomnym 5 153 zł.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i przystrojenie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 276, 547, 182, 75, 376, 72, 559 i 509.