Categories Menu

Dodany 04-04-2020

Ogłoszenia parafialne 5 kwiecień 2020 r., Niedziela Palmowa

 1. W Niedzielę Palmową przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przeżywamy ją w domu z rodziną korzystając z transmisji. Zdjęcia z przygotowaną palmą prosimy przesłać na adres parafialny krzczonowparafia@gmail.com To symboliczna i jednocząca naszą wspólnotę parafialną „procesja” ku czci Chrystusa Króla.
 2. Msze św. w Wielkim Tygodniu i Dni Triduum Paschalnego będą transmitowane przez internet. Link znajduje się na stronie parafialnej. https://www.youtube.com/channel/UCHzxN0IAP6UvSsU-AOfQ-cA/live
 3. Zachęcamy do przygotowania domowej liturgii pokutnej rodzinnego nabożeństwa pojednania. Zapewne nie wszyscy będą mogli w tym roku przystąpić do sakramentalnej spowiedzi, ale wspólna modlitwa pokutna, przeżywana w domu, może być ważnym wydarzeniem na drodze wielkopostnego nawrócenia. Można odczytać fragment Pisma Świętego, odmówić wybrane modlitwy, a następnie przeprosić Boga za grzechy oraz przeprosić się nawzajem za wszystko, co raniło członków rodziny. W czasie spowiedzi powszechnej mówimy, że zgrzeszyliśmy „myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem”. Przed świętami paschalnymi pragniemy przystąpić do sakramentu pokuty. W tym roku nie dla wszystkich będzie to możliwe, dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości zyskania odpuszczenia grzechów przez akt żalu doskonałego. „Tam, gdzie poszczególni wierzący znajdują się w bolesnej niemożności uzyskania rozgrzeszenia sakramentalnego, należy pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyrażony w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, uzyskują przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452)”. Materiały, które nam w tym pomogą znajdują się w przedsionku kościoła i na stronie parafialnej.
 4. Przypominamy o ograniczeniu dotyczącym ilości uczestników Mszy św. i nabożeństw do 5 osób z pierwszeństwem dla tych, którzy zamówili intencję.
 5. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będą Msze św. o godz. 6.30 i 18.
 6. Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.
 7. Triduum Paschalne: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18 i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.
 8. Wielki Piątek:
 • obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
 • adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7 – 15,
 • LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU o godz. 15,
 • Gorzkie Żale po zakończonej liturgii,
 • Droga Krzyżowa o godz. 18,
 • Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.
 1. Wielka Sobota – Dzień spoczynku Pana:
 • zachęcamy do zachowania postu,
 • Adoracja od godz.7 do 17.30,
 • Nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych, dlatego zachęcamy do błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Materiały będą dostępne na stronie internetowej i na stoliku pod chórem.
 1. Wigilia Paschalna o godz. 18:
 • Liturgia światła, słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i eucharystyczna,
 • wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew pieśni wielkanocnej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem całej naszej parafii.
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Msze św. o godz. 7.30, 9.15 i 11.
 • Nieszpory o godz. 15.